Hei!
Etsiskelen tsemppaajaa itselleni. Joko aktiivista ryhmää tai mailikaveria.
Olen itse 21 v. nuori nainen, 170/62,4 kg tällä hetkellä. Painoa olen pudottanut jo n. 8 kiloa, mutta viimeiseen - ainakin 5 kilon tiputukseen tahtoisin tukea. Ja toki annan tukea myös takaisin :) Joten, jos teillä on mielenkiintoa perustaa kanssani AKTIIVINEN keskusteluryhmä, tai haluat mailikaveria, ilmoitelkaa itsestänne!
(Olisi hienoa jos pudotuksesi ja mittasi olisivat about samoissa ja olisit motivoitunut tähän terveelliseen elämäntapaan ja kirjoitteluun.)
Tsempparia?
4
267
Vastaukset
- @purri
moikka!
itse tällä hetkellä 163/59 ja n. 5kg kanssa vielä tavoitteeseen matkaa. tervetuloa tuohon meidän 5. maaliskuuta aloittaneiden ryhmään. meitä on siellä monta vähemmän aktiivista ja pari erittäin aktiivista laihduttajaa ja aktiivisia kaipaan ainakin itse lisää että saisi hyvän tsempin päälle!
meillä alkaa noita ketjuja olemaan useammalla sivulla eli alkupainot ym. voit käydä lukemassa kauempaa ja sitten tulla esittäytymään tällä etusivulla olevaan ketjuun, TERVETULOA!
♥:@purri - Haleee
Minä olen 18 vuotias, eli vieläpä sinuakin nuorempi nainen. Kiinnostuin viestistäsi ja ajattelin, että voisimme olla hyvin samanhenkisiä. Tietysti erona on se, että Sinä olet jo noin pitkällä tavoitteessasi (ja jo hyvin hoikassa kunnossa!), omani päätin aloittaa huomenna. Tsemppariksi ostan salikortin pitkästä aikaa.
Itse olen 160/60 ja haluaisin laihtua (ainakin näin aluksi) 6-7kg. Tuo tavoite on mielestäni realistinen, kun ottaa ruumiinrakenteeni huomioon ja sen, että salireenin ja uinnin avulla lihaksistokin varmaan kehittyy jonkun verran.
Kirjoittelehhan minulle: [email protected] :-) - Haleee
Hei,
olen sinua parisen vuotta nuorempi nainen (160/60) ja tavoitteenani on laihtua nyt näin aluksi 6-7kg. Olen ajatellut aloittaa urakan huomenna ja tsemppariksi ostan myös salikortin pitkästä aikaa. Kesäkuntoon haluaisin :)
Sinulla on tuo urakka jo aika pitkällä (onneksi olkoon saavutuksestasi!) minuun verrattuna, mutta jos kiinnostaa vaihdella kuulumisia ja esimerkiksi hyviä vinkkejä, ruokaohjeita ym, niin meilaahhan minulle osoitteeseen [email protected] :)- Haleee
Mun netti näyttää vähän reistailevan, mutta samat tiedot nuissa molemmissa taitaa olla, ku tulikin vahingossa nyt kahdesti :/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32721Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062521Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42239Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441855- 321443
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141433- 1761155
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011134Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201043Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81938