Alastomuus

ajatuksia kaivataan

miten miehet kokevat alastomuuden? Onko rentouttavaa mennä saunaan esim. uimahallissa tai muussa julkisessa paikassa? Entä koetko luonnollisena asiana mennä uuden naisystävän kanssa saunaa ensitreffeillä? Miten suhtaudut naiseen joka on täysin estoton menemään vaikkapa miesporukan mukana saunaan/uimaan?

5

475

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaapelimies.

      Jospa naiset olisivatkin johdonmukaisia alastomuuden suhteen, mutta kun ei. Toisaalta ollaan valmiita esittelemään itseänsä avoimesti, mutta sitten joskus taas ei. Kauheaa, jokuhan voisi vaikka nähdä mun tissit, iiiiiks!!!!!1 Toivottavasti mahd. moni nainen tulevana kesänä kulkisi mahd. alastomana tuolla, olisi edes jotain katseltavaa.

      Ihme tabu jostain paljaasta pinnasta onkin onnistuttu luomaan.

    • Mennessäni saunaan ei ensimmäisenä mielessä ole alastomuus vaan löyly. Eli enpä ole tullut moista edes pahemmin ajatelleeksi.

      Ensitreffeillä (Heh-heh!) en ole saunassa kenenkään kanssa ollut. Ylensä on päästy jo ihan seurustelun asteelle ennen yhteissaunomista, jolloin nainen on jo nähty alasti ennestäänkin. Tosin iho näyttää kauniiltä kuumana, kosteana ja hikisenä.

      Kaveripiirin kanssa on joskus oltu sekasaunassa. Kyllähän sitä mimmit kerran vilkaisee päästä varpaisiin, mutta siinäpä se sitten. Silmä tottuu alastomuuteen äkkiä, jos ei ole taka-ajatuksia. Jos vaimoni niin tapaisi tehdä niin siitä vaan. Tosin Rouva Ratikkaa on turha sekasaunaan houkutella.

      • huomio!

        noin 60-vuotiaissa naisissa löytyy sellaisia jotka luonnollisesti menevät ekatreffeillä saunaan!!!
        Itse ihmettelen miksi en mielelläni mene naisten kanssa saunaan, mutta miehen kanssa on paljon helpompi mennä?! Johtunee tästä naisten välisestä nokittelu systeemistä


      • huomio! kirjoitti:

        noin 60-vuotiaissa naisissa löytyy sellaisia jotka luonnollisesti menevät ekatreffeillä saunaan!!!
        Itse ihmettelen miksi en mielelläni mene naisten kanssa saunaan, mutta miehen kanssa on paljon helpompi mennä?! Johtunee tästä naisten välisestä nokittelu systeemistä

        Minulla oli tapana mennä ensitreffeillä joko kahville tai kaljalle, ei saunaan. Mutta kukin tyylillään. ;-)


    • Joo no en ota stressiä alastomuudesta missään muodossa jos se jotenki ees liittyy saunomiseen. Ehkä sit julkisillä paikoilla ois syytä kattoo vähän pistääkö jotain päällensä.

      Sauna jutuissa pien sitä ihan normaalina käytöksenä, miusta se on jokasen henkilökohtanen valinta miten siihen suhtautuu. Toiset tahtoo pitää pyyhkeen päällä ja toiset ei oo siitä moksiskaa. Jotkut taas ei mee sekasaunaan lainkaan... ees bikineissä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      109
      7197
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      96
      5225
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3486
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3392
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2524
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1856
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1491
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      341
      1451
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1346
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      1114
    Aihe