Vähähiilihydraattiset ja proteiini pitoiset dietit voivat antaa väliaikaisesti tuloksia. Mutta terveyshaittoina on se että ne sisältää vaarallista rasvaa - myrkyllistä ja valtimoita tukkivaa. Proteiini on vaarallinen rasitus muutenkin suolistolle, munuaisille ja maksalle.
Ei muutaman kilon tähden kannata riskeerata terveyttään.
Leikkimistä terveydellä?
8
441
Vastaukset
- H.P.L
VHH:sta ei ole vielä "riittävästi" tutkimustietoa, vaikka sitä on tutkittu 50-luvulta saakka.
Toisin sanoen lukuisista ympäri maailmaa tehdyistä tutkimuksista huolimatta VHH:ta ei ole vielä pystytty toteamaan pitkään käytettynä turvalliseksi. Ennenaikaiset, selittämättömästi kehittyneet sydäntautikuolemiin päätyneet tekijät ovat aina varjostaneet tutkittavia VHH:laisryhmiä.
VHH on hieman kuin housuihin kuseminen vilupakkasella. Ensin tuntuu kivan lämpimältä mutta jonkun ajan kuluttua asia onkin toisin. Ja sitten onkin jo myöhäistä. Ajanjakso vain lasketaan sekuntien sijasta vuosissa kun on kysymyksessä VHH. - Olet trolli
Olet trolli.
- olet tölli
ja nölli
- ei sisällä
vaarallista, myrkyllistä ja valtimoita tukkivaa keinorasvaa, margariinia. Runsaat hiilihydraatit näyttävät kirjoittajassa aiheuttavan luulosairautta ja vainoharhaisuutta.
- mitä se on?
Tietääkseni keinorasva on synteettistä, autoissa käytettävää rasvaa. Margariinissa ei ole mitään keinotekoista.
- heräsi
Ahaa, olet oikein joka puolella viesteinesi.
No, kerrohan lisää tuosta vaarallisesta dieetistä, mutta pelkkää faktaa, kiitos. - ihmeen syystä
Ihmiset sitten ovat sairaita jos vhh:ta ei ole ollut kuin muoti-ilmiönä muutama vuosi?
mIllä te olette saaneet itsenne sairaiksi vaikka olette syöneet ihan oikein ja tuomitsette kaiken mikä ei käy omaan pirtaan.
Onko suomalaiset lihoneet vhh:lla?- on tullut ja mennyt
Suomessa 1970-luvun alusta lähtien.
Ihmiset ovat sairaita koska he syövät väärin ja liikkuvat liian vähän. Kaikkia sairauksia ei tosin voida selittää elintavoilla.
Sairaudet vähenisivät ja ihmiset voisivat paremmin jos he liikkuisivat enemmän ja söisivät järkevästi. Ihmeparannusta ei ole olemassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p565735Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "752902Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella212137No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol401925Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1611829- 191818
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v51548Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy83117281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome191171Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah69996