Söin ravintolassa hetki sitten

Vatsa täynnä

Moi köyhät ja varakkaat. Voi että miten hyvää se ruoka olikin. En edes kaikkien nimiäkään tiennyt niiden vihannesten. Voi että oli hyvää. Vatsa on nyt täynnä. Olen onnellinen.

Laskuko? Ei mulle mitään. 89,50 oli kokonaishinta. Katselin että onpa pieni annos mutta silmä erehtyi ja loppupaloja sain jo puoliväkisin syödä.

Ja se jälkiruoka. Voi että!!!! Mansikkagourmeeta. Nimeä en muista mutta olipa hyvää!!!

Mahtaakohan köyhä tietää miksi varakkailla miehillä on aina kaksi naista kainalossa?

On se vaan niin että ravintolaruoka on parasta mahdollista ihmisen syödä. Ei tosin sosiaalipummeille eikä yh-äideille paitsi joskus poikkeuksellisen harvoin.

Milloin viimeksi kävit ravintolassa syömässä? Mitä tykkäsit mausta?

Oli niin hyvää että en sitä osaa kuvaillakaan!

7

358

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tristar

      Anna hyvän kiertää ja suosittele ravintolaa :D hyviä paikkoja on harvassa, valitettaavsti.

      Meillä alkaa olla ongelmana se ettei mistään yksikertaisesti saa yhtä hyvää ruokaa kuin itse tekemällä. Pari paikkaa enää on ja Helsinkiin asti saa mennä. Ei viitsisi aina matkustaa kun tahtoo hyvän illallisen onkun muun laittamana...

      Vaan kyllä itsensä hemmottelu erinomaisella ruualla kuuluu asiaan, maksoi mitä maksoi. Ja jos ekrran rahaa on niin minnekäs sen laittaa kuin elämästä nauttimsieen?

      sanoo loistokokin vaimo :D

      ***

    • jhjhjhdkjhdkh

      Moi rikkaat ja varakkaat. Voi että miten hyvältä tuntui kun nainen osoitti tunteensa minulle, enkä edes tiennyt hänen nimeään. Voi että tuntui hyvältä. Sydän on nyt täynnä. Olen onnellinen vaikka vatsa on tyhjä.

    • sarvikuonokas

      Seisova pöytä alta kahdeksan euroa.. Maksoin itse.

      Ruoka ei ollut hääviä, mutta monipuolista ja ravitsevaa.

    • vänkyrä-nainen

      ei useimmiten ole mitään vikaa, mutta ravintoloissa itsessään on se suurin vika. En nauti syödä ravintoloissa, varsinkaan jos siellä on paljon ihmisiä ja hälinää ja muita häiriötekijöitä, koska mulle syömisestä suurimman nautinnon saa silloin, kun saa syödä kiireettä ja rauhassa ja se onnistuu parhaiten kotona.

    • Aurinko79-

      tänään ravintolassa. Rahaa meni n. 5€ ja sillä sain ravitsevan kala-aterian salaatteineen ja jälkiruokineen ja rasvattominen maitoineen. Oli oikein makoisa ateria.

    • katarzyna

      Samaa mieltä kanssasi; laadukas, hyvä ruoka on yksi ihannimmista asioista elämässä!

      Tosin itse pidän huolella tehtyä kotiruokaa ravintolaruokaa parempana. Kotonakin saa gurmeeta aikaan, kun hiukan viitsii nähdä vaivaa. Ja kokkaaminen on kivaa! :)

      Joskus on mukavaa käydä ravintolassa, mutta yhdessä suunniteltu, hyvistä raaka-aineista rakkaudella kokkailtu ruoka vie voiton niistä parhaimmistakin ravintola-aterioista. Ravintolassa tulee käytyä vaihtelun, ymäristön ja palvelun takia.

      Hivenen irrallinen oli kommenttisi varakkaiden miesten kainalonaisista. Miten se liittyy mihinkään? Siis onko 89,50 mielestäsi iso hinta hyvästä ravintola-ateriasta?

      Vapaa-ajalla kävin viimeksi ravintolassa syömässä muutama sitten. Oli hyvää. Lihaa ja hyvää punaviiniä, jeah. Vieläkin parempaa olen tosin syönyt tuon ravintolareissun jälkeen, kotikeittiöstä. :)

    • on just

      tossa poronpaisti jääkaapissa, että vetele sä naudan mussuttelija vaan kätees.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      650
      7961
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      466
      2248
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      232
      2149
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      145
      1716
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      1231
    6. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1230
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      99
      1118
    8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      840
    9. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      58
      768
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      737
    Aihe