Miten saada huomio

muiden naisten läsnäollessa

Minulla on aina ollut sellainen ongelma, että ystäväni ovat järjestäen minua kauniimpia ja hoikempia. En itse nyt mikään hirviö ole, mutta minulla vaan sattuu olemaan hyvin nättejä tyttöjä/naisia kavereina.

Harmittavan usein onkin käynyt niin, että ihastukseni kiinnittää tietenkin huomion johonkin kaveriini, luonnollisesti. Onko Teillä jotain neuvoja, miten voisin saada huomion välillä itseeni, vaikka ulkoiset avut eivät ystävieni tasolle yllä?

3

1427

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaihtoehtoa

      : joko se, että kohennat ulkonäkösi ystäviesi tasalle tai sitten se, että kompensoit ulkonäölliset puutteet loistavalla ja hauskalla persoonalla. Ensimmäisen vaihtoehdon suhteen eteneminen: ala harrastaa liikuntaa jossa tulee hiki, hoikistut ja silloin piirteesi tulevat paremmin esiin. Sinä voi luulla että olet piirteiltäsi rumempi kuin ystäväsi mutta et pakosti ole koska lihavuus pistää kauniit piirteet piiloon.Ja sitten katso olemustasi ja tyyliä - onko hiustyylisi just sulle sopiva? Esim.Sarah Jessica Parker näytti karsealta polkassa mutta upealta pitkissä. Kiinnitä huomiota myös vaatteisiisi - että tuovat parhaimmat puolesi esiin.
      Persoonapuolen kohennukseen ei ole muuta vinkkiä kuin se, että ole vapaasti oma itsesi, ei siinä mitään voi hävitäkään.

    • bileisiin, jossa

      on miehjiä, esim korkeakouluopsikelijoiden bileisiin. Haet jotain vapaata tanssimaaan, niin onnistumisprosentti on suuri.

    • tai itseäsi

      rumemman kanssa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      650
      7955
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      466
      2245
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      231
      2145
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      145
      1711
    5. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1230
    6. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      1229
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      99
      1113
    8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      839
    9. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      58
      762
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      736
    Aihe