laastarin luotettavuus

Miten luotettava on ehkäisylaastari? Onko parempi kuin pillerit? Millaiset sivuvaikutukset ja kuukautiset? Kuinka kallista käyttää? Miten käytetään? Kertokaa pliis!
2470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Luin siitä että se on 99% varmuus, eli melkein yhtä hyvä kuin kondomilla, kuukauden laastarit maksaa noin 10-15€ jos oikein muistan.

Äänestä
  • Kävin just hakemassa laastarit ja menkkoja odottelen, että pääsen testailemaan, miten vaikuttelevat. 3lastarin (1kk) paketti maksaa jotakuinki 15€, 9kpl pakkaus nelisenkymppiä elikkä ovat hiukka kalliimpia kun tavan pillerit (mut ei tarvii muistaa ku kerran viikkoon!), mut samoissa hinnoissa e-renkaan kans

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Meri kirjoitti:

Miten luotettava on ehkäisylaastari? Onko parempi kuin pillerit? Millaiset sivuvaikutukset ja kuukautiset? Kuinka kallista käyttää? Miten käytetään? Kertokaa pliis!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu