jos olette löytäneet netistä jonkun kivan ihmisen kuinka pian olette tavanneet? itse löysin todella mukavan ja mielenkiintoisen ihmisen mutta en uskalla vielä tavata häntä. mitä teen jos hän ehdottaa tapaamista?tämä koko nettideittailu on ihan uusi juttu minulle.
kuinka pian tapaaminen?
minä vaan....
3848
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
etene, jos ei tapaa. Mahdollisimman pian vain tapaamiseen, niin näkee oikeasti kannattaako edes viestittelyä jatkaa. Viestit on eri asia kuin live.
Jos heti toinen alkaa vinkumaan tapaamista niin minua ainakin se ärsyttää.
Hyväksi havaittu , ainakin kuukausi tutustumista netissä ja puhelimessa ja sitte tapaaminen.
kaksi tapaamista ja kaksi suhdetta :)
Nopeimmillaan tavattu seuraavana päivänä, hitaimmillaan ekat treffit vasta 4kk päästä - siinä välissä oli kyllä kummallakin muita treffejä ja virityksiä - välimatka oli hankalan pitkä.. Kiinnostus kuitenkin säilyi ja lopulta nähtiin - ystäviä, ei enempää.
Puhelu on hyvä tapa selvittää ennen treffejä miltä toinen kuulostaa ja onko ajatuksia ja kykyä kommunikoida "välittömästi"..