Tatuointi suussa

Hei kyselisin tatuoinneista suussa. Onko kellään kokemuksia? Itse haluaisin yhden tekstin alahuulen sisäpinnalle. Sattuukohan paljon? Onnistuvatko nuo yleensä hyvin? Niin ja miten ne pidetään puhtaana jne?

Odottelen vastauksia :))
1462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

hirveästi noista tiedä, mutta kuulemma pysyvät huonosti, suht kivuliaita. Onnistuvat kyllä hyvällä tatuoijalla ihan ok ja kai hoidetaan jollain myrkyttömällä rasvalla, tatuoijalta ne ohjeet sitten tulevat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haluaisin kirjoitti:

Hei kyselisin tatuoinneista suussa. Onko kellään kokemuksia? Itse haluaisin yhden tekstin alahuulen sisäpinnalle. Sattuukohan paljon? Onnistuvatko nuo yleensä hyvin? Niin ja miten ne pidetään puhtaana jne?

Odottelen vastauksia :))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu