akon esiintyyn pori jazzseilla 19.7.08
ja tony braxton myos samalla keikalla
jee
2
582
Vastaukset
- Old Skool
Sattui silmääni uutinen, että Toni Braxton oli joutunut sairaalaan 8.10. rintakipujen vuoksi. Epäilivät syyksi sydänpussin tulehdusta. Toni kertoi kärsivänsä korkeasta verenpaineesta.
Toni on tehnyt parempia ja huonompia levyjä, mutta jokaiselta löytyy hyviä yksittäisiä biisejä. - Old Skool
Otin tuossa juuri kuuntelun alle Tonin uusimman CD:n Libra, joka on vuodelta 2005. Hänen levyjensä taso on laskenut kahden ensimmäisen jälkeen, mutta pakko myöntää, että hän on persoonallinen laulaja. Varsinkin, jos tykkää hänen softista balladityylistään, voi huoletta kerätä koko levysarjan.
Libran parhaat raidat on tehnyt Antonio Dixon & the Underdogs. Varsinkin Sposed to be -raidalla on komeasti humisevat syntetisaattoritaustat. Amerien 1 thing-biisin tehnyt Rich Harrison kolisuttelee jälleen komeat rumpukompit Take this ringillä. Se onkin ainoa rämäkämpi biisi Libra-levyllä, enimmäkseen musiikki on rauhallista ja leppoisaa nyky-r´n´b:tä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen
Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.1712596Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin222254kukaan ei pakota kasteeseen..
Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot4001065Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!
Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!151943Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä390876- 67868
- 57759
- 101732
Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni
Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure48684Euroviisuhuitelua
En ole koko viisuista kiinnostunut enkä aio edes katsoa kisoja. Ihmetyttää tämä vouhkaaminen laulaja pariskunnasta joka34672