Jos on 2 kk syömättä, paljon normaalipainoiselta ihmiseltä tippuisi kiloja?
Ja kysyn tätä vain teoreettisessa mielessä, en ole todellakaan itse toteuttamassa...
Rupesin vaan tällaista juttua pohtimaan :D
Ja kysyn tätä vain teoreettisessa mielessä, en ole todellakaan itse toteuttamassa...
Rupesin vaan tällaista juttua pohtimaan :D
Vastaukset 5
Vanhimmat
lihasta,tukkaa ja läskiä tossa järjestyksessä.
Painoa tippu 30kg.Join kyllä mehukeittoa litran pv,joten en ollu kokonaan "syömättä"
todella vaarallista terveyden kannalta, huh huh. Ei mitään järkeä, kuinka monta kiloa on jo tullut takaisin ja jos tuosta pudotuksesta on juuri kulunut se kaksi kuukautta, niin ensi syksynä on varmasti puolet jo tullut takaisin.
itse paastosin reilut 6 vuotta sitten 6 viikkoa. Sitä ennen kevensin ruokavaliota kaksi viikkoa, niin että söin vain hedelmiä ja vihanneksia. Samoin paaston jälkeen on tärkeää palata kiinteään ruokaan maltilla. Sama kaksi viikkoa totuttelua.
Paaston jälkeen kun vielä muistaa, että ei ole todellakaan paluuta entiseen, vaan on syötävä loppu ikä vähemmän, kilot pysyy poissa.
Olin reilusti ylipainoinen, liki 35kg. Paastolla kaksi viikkoa ennen ja jälkeen lähti ensimmäiset 12kg pois. Sen jälkeen lisäsin hyötyliikuntaa ja ostin kotiin kuntopyörän.
Koko projektiin meni yksi vuosi, ja sen jälkeen olen ollut normaalipainoinen.
Vasta jälkikäteen olen tajunnut, miten epäterveellisesti elin ja miten salakavalasti napostelin ja söin yli kulutukseni.
Jollekkin sopii hidas tyyli, 500g/vko, mutta minulle se ei olisi riittänyt motivaation ylläpitoon. Siksi suht raju alku oli starttina paras.
Tärkeintä on pysyä muutoksessa, entisiin tapoihin ei ole paluuta ja kaikkea saa syödä, kohtuudella!
Hyvää kevättä kaikille laihduttajille, usko itseesi ja sinä onnistut!
16 kiloa..? Mietin vaan sen perusteella, että 7000 kalorivaje pudottaa kilon
Jotai 16 kg kai