Hei,
Onkos joku löytänyt konstia kroonisiin fibrokipuihin? Minulla myös ankarat niska- hartiasäryt. Vihjeitä otetaan vastaan. Kiitos etukäteen!
Onkos joku löytänyt konstia kroonisiin fibrokipuihin? Minulla myös ankarat niska- hartiasäryt. Vihjeitä otetaan vastaan. Kiitos etukäteen!
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hei! Onko sinulla Triptyl niminen lääke käytössä? Todettu hyväksi fibrokipuihin, vaikkakin on alunperin ihan muuhun tarkoitukseen keksitty.
Kiitos vastauksestasi. Minulla on koko aika tuo lääkitys, 40 mg vrk.
Olen käyttänyt jo vuosia. Ei kai tehoa enää. Pitäis vissiin pitää paussi.
Minä tiedän yhden fibromyalkiaa sairastavan henkilön joka sai oireet häviämään ja työkykynsä takaisin käytettyään Herbalifetuotteita.
Informaatiota ja hänen kertomuksensa löytyy sivulta http://www.terppa.com/pentti
Kiitos Herbalife-tiedoista.Tuotteita käyttäneet näyttivät todella saaneen avun noista "rohdoista".
Mutta minulla on käsitys, että tulee dyyriiksi. Pienipalkkaisella yksinhuoltaja-äidellä ei ole varoja moiseen. Valitan. Ja tarvitsisin terveyttä, että voisin mennä ylimääräiseen työhön hankkiakseni rahaa perheelleni. Mutta puolipäivätyökin vie voimat. Että silleen.
Herbalifessa on se hyvä puoli, että voit itse vaikuttaa, millä hinnalla tuotetta ostat, ovh, -25% tai -50%. Jos niitä suosittelee muutamille muille siinä saattaa jopa tienatakin. Silloin sen käyttö ei tule kalliiksi.
yksi (mukamas) viisas ???????
Masennuslääkkeillähän ne nykyisin kaikki vaivat hoidetaan
sen kummemmin tutkimatta,
joista tulee kasapäin muita ongelmia,
seksuaaliongelmista alkaen
Ai että ärsyttää ...
Mailaile osoitteella [email protected] Kipuihin löytyy apu.
sinä olet ??
Usein keski-ikäisten hartiakivut johtuvat sepelvaltimo sairaudesta
Huono verenkieto selittää myös monia muita kipuja
Lekuriin vaan
Äläkä suostu masennuslääkkeisiin, joita varmaankin heti tarjotaan
Äläkä suostu myöskään jumppiin ennenkuin sydän on kunnolla tutkittu
Fibromyalgia-kipuihin auttaa kevyt ja säännällinen liikunta
Uinti on paras,
siellä kylmä-kuuma kylvyt
lääkkeitä sinä käytät ??
Hormoni-, verenpaine-, sydän-, ja masennuslääkkeiden sivuvaikutuksena on usein kaikenlaisia kipuja
Kannattaisko vaihtaa lääkkeitä ?
Kannattaa ehdottomasta, Suosittelen lisäravinteiden käyttöä. Voi olla, kun niitä syö niin ei sitten enään jatkossa tarvi lääkkeitä.
Näin on joillekkin ihmisille käynyt.
Kokemuksia löytyy http://www.terppa.com/pentti