Heipä vaan kaikille. Onko mielestänne 13 vuoden ikäero paha? Kertokaa myös omia kokemuksianne, jos kumppaninne on huomattavasti vanhempi / nuorempi. Kiitoos.
Ikäero
4
711
Vastaukset
- nainen25
eli sellanen ikäero minullakin on,eikä se ole haitannut mitenkään,kaikkein tärkeintä siinä on vain se että kummatkin ovat samalla aaltopituudella,samat arvot..ym..
- Tuuletar
varsinkin jos molemmat ovat yli 25-vuotiaita.
Ikäero tuntuu eniten, jos toinen on esim.
alle parikymppinen.
Luonteet tietenkin ratkaisevat paljon,
mutta herää kysymys, miksi kysyt?
Etkö ole varma tunteistasi, tai
toisen tunteista.
Siihen asiaan ikäerolla ei ole mitään tekemistä.- mitään väliä
ikäero on pahasta tuolla jos mies on 70 ja vaimo paljon nuorempi,silloin tulee aviollisia vaikeuksia. Taasen jos nainen on vanhempi ja mies nuorempi kaikki sujuu paljon mukavammin.Esim.naisesi on sinulle varmasti uskollinen,no jaa jos hänellä on vielä kotona olevia lapsia, silloin alkavat sinun vaikeutesi!!!
- ikäkysymys
voi olla mikä vain. Siis todella paljonkin, mutta fyysinen ikä on kytköksissä fysiikkaan ja kuten sanotaan nuoret nuorille, mutta 13 vuotta ei ole hullumpi. Itselläni on yli 30 vuotta ikäeroa parhaaseen kaveriin. Täytyy vaan olla kavereita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h52732Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062571Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv92259Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441865- 321443
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141433- 1761155
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201053Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81938