Liiallinen cRAP:in kuuntelu tuhoaa nuorten henkilöiden aivosoluja pahemmin kuin alkoholi konsanaan. Jo 5 min. kuuntelu tekee ihmisistä
täysiä wannabe-jou-juntteja. Etenkin suomi-crappi on nykyisten vanhempiemme huolen aiheena.
Musiikki-alalla pohditaankin lujaa, pitäisikö KAIKKI Rap-levyt kieltää koko Suomesta.
Sinullakin voi olla toivoa vielä parantua kun vain rupeat kuntelemaan Heavy Metallia.
Haluan vielä muistuttaa, että kun rullalaudat valtasi Suomen, niin se oli alunperin niin PUNK -juttu että. Nykyinen nuoriso pilaa senkin sotkemalla siihen cRAPin.
kiitos.
Faktaa!
10
626
Vastaukset
- niin justiin§
no haista paska suoraan sanottuna
................ja mee heavy puolelle- /-/eavy Meta\_
haistappa vittua vaan!
- Chompper
First, toi sun nicknames ei oo hieno vaikka kuinka väännät hoon tolleen kivasti.
Second, oon samaa mieltä suomi hiphopista kanssas, mut en jenkkikamasta. Jenkkikama on sitä aitoa alkuperäistä stuffia, jota yritetään nyt 2000 luvulla vääntää mitä ihmeellisemmäks.
Third, Musiikkiala saa mun puolesta pohtia mitä haluu (vaikka toi on bullia), tuleepahan kytät tutuiks kun ne sakottelis mun levyistä. Soittelis vaan enemmän NWA:ta "Fuck Tha Police"
Jännä et hevarit on heti kauhuissaan hippitukkiensa alta kun huomaavat et sanoissa voi ollakin järkeä. Kun hevi on sitä jumputusta missä huudetaan arg joka sekunti.
I'm out
peace
C- Jaacob
Muuten ihan hyvä kommentti, mutta tuo viimenen lause (Kun hevi on sitä jumputusta missä huudetaan arg joka sekunti.) pudotti sut samalle tasolle kuin ekan viestin lähettäjä!
- sivistynyt
Älä todellakaan mene väittämään, että räpissä ja skeittauksessa olis jotain yhteistä..suurin osa skeittareista kuuntelee jotain muuta kuin räppiä..ota asioista selvää ennenkuin menet haukkumaan ketään.
- Jounigga
Vitun äpärä, opettele kirjoittamaan suomeksi. Tai jos et vittu opettele, niin mä tulen sun himaas ja murskaan sun kallon lekalla.
- /-/eavy Meta\_
on tää nicki aina hienompi kuin sun!
- /-/eavy Meta\_
/-/eavy Meta\_ kirjoitti:
on tää nicki aina hienompi kuin sun!
vetäkää paskahuussista alas kaikki homo-rap levynne tai tulen toholla polttamaan ne, perkeleen
juntit! - mie
/-/eavy Meta\_ kirjoitti:
vetäkää paskahuussista alas kaikki homo-rap levynne tai tulen toholla polttamaan ne, perkeleen
juntit!No ala tulla polttaa!!!
- JazzmaniC
mie kirjoitti:
No ala tulla polttaa!!!
Herra /-/eavy Meta\_ On ilmeisesti yksin jossakin korvessa istuva isomahainen ja huonosti koulussa ja sosiaalisessa elämässä pärjäävä nuori herra joka yrittää päästä netissä pätemään olemalla niin kovin vihainen ja asialleen omistautunut Ihminen. mitä tulee melko Alkeelliseen sutjautukseen aivosoluista... No musiikilla ei itsessään ole mitään vaikutustaasiaan muttta volyymilla ilmiselvästi on niinkuin näemme...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h292854Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062651Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv282365Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491904Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141493- 321463
- 1771183
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021173En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711015Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81958