harmittaa

en kaipaa kenenkää sääliä.

Toivottavasti muut tajuavat tehdä kaikkensa parisuhteen eteen, minä en tehnyt ,ja nyt lapset ja minä kärsin.
Miehesäni ei muuta vikaa kuin ei huomioinut minua tarpeeksi, luulin että ruoho aidan toisella puolella vihdeämpää.
Jolloin lähdin toisen perään, ja se oli elämäni pahin virhe.

Uusi mies tuntui aluksi taivaalta jota en ollut tuntenut vuosiin. Se mies oli virhe. Miksi lähdin??????? Kysyn useesti
31279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Äläpä hermoile, on niitä muitakin miehiä ja elämän vaihtoehtoja kuin nämä kaksi miestä. Jos et viihtynyt liitossasi niin ehkä oli kuitenkin parempi että erosit. Kun uuden miehen kans erosit, ehkä käsittelet nyt vanhankin suhteen eroa samalla jos se jäi käsittelemättä. Anna tunteiden velloa ja sure kunnolla. Se puhdistaa, ja mulla ainakin olo on nyt hyvä, välillä kävin pohjalla.

Äänestä

No nih. Hienoa että kadut mutta rajnsa sit silläkin.
Lapset tarvitsevat tyytyväistä äitiä.
Tiedäthän sinä jo miksi vieraasta sylistä lohtua hait.
Nyt tunnet itseäsi vähän paremmin.

Et olisi "saanut" tätä kasvattavaa eron kokemusta jos et olisi sitä virhettä tehnyt.
Kärsisit edelleen huomion puutteesta ja miettisit kuka lohduttaisi.

Opit ainakin jotakin. Hyvä niin.
Seuraavassa suhteessasi tuo tarpeesi paremmin miehen tietoisuuteen.
Jos niin teit edellisessäkin eikä mies sinun toivettasi noteerannut on hyvä että erositte.
Sinä ansaitset huomiota jotta tuntisit itsesi tärkeäksi. MOi.

Äänestä

kerhoon.. Koita päästä siitä syyllisyyden tunteesta. Vaikka tuntuis, että muut syyllistää sua, niin pidä lippu korkealla! Kyllä se kirpasee vielä neljän vuoden kuluttuakin...mutta elämä jatkuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


avoliitosta eronnut kirjoitti:

en kaipaa kenenkää sääliä.

Toivottavasti muut tajuavat tehdä kaikkensa parisuhteen eteen, minä en tehnyt ,ja nyt lapset ja minä kärsin.
Miehesäni ei muuta vikaa kuin ei huomioinut minua tarpeeksi, luulin että ruoho aidan toisella puolella vihdeämpää.
Jolloin lähdin toisen perään, ja se oli elämäni pahin virhe.

Uusi mies tuntui aluksi taivaalta jota en ollut tuntenut vuosiin. Se mies oli virhe. Miksi lähdin??????? Kysyn useesti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu