Marriage-paperit

Pitääkö avioliittoa varten oleva työtodistus käännättää ja vasta siihen käännökseen pyytää työnantajan allekirjoitus?
Mitä muuta huomitoitavaa on noissa paperiasioissa?Kiitos!
2693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

arvit papereita, laita sähköposti kyseisen maan suomen suurlöhetystöön , sieltä vastataan kun kysyt.

Äänestä

pitää käännättää, kanattaa molempiin versioihin pyytää se allekirjoitus, leimat siihen käännettyyn versioon :)
ja huomioitavaa papereissa on paljon mut en nyt rupea kaikkea kirjottelemaan kun en tiedä mitä oikeen tarkoitat :D

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


aikadu kirjoitti:

Pitääkö avioliittoa varten oleva työtodistus käännättää ja vasta siihen käännökseen pyytää työnantajan allekirjoitus?
Mitä muuta huomitoitavaa on noissa paperiasioissa?Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu