Helppo?

Jos annat miehelle,olet helppo.Vaikka itsekin tykkäät seksistä. Jos et anna, ei miehestä kuulu mitään, ja saat olla puutteessa. Mikä on oikea tie??
3911
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei oo helppoo. Jos välität mitä ko.mies sinusta ajattelee, niin kannattanee valita mukaan mies jolla on päässä muutakin kuin naula?


NAISEN ELÄMÄÄ

Jos panet lapsesi päiväkotiin, olet julmuriäiti.
Jos jäät itse kotiin, elät miehen siivellä.
Jos teet paljon töitä, menetät viehätysvoimasi.
Jos teet vähän töitä, menetät työpaikkasi.
Jos käytät meikkiä, kuljet sotamaalauksessa.
Jos et käytä, laiminlyöt ulkoisen olemuksen hoitamisen.
Jos teet vaatimatonta työtä, sinua syytetään kunnianhimon puutteesta.
Jos suoritat vaativia tehtäviä, olet työsi kanssa naimisissa oleva
pyrkyri.
Jos näytät tunteesi, olet itkupilli.
Jos hillitset itsesi, olet jäävuori.
Jos olet vielä 25-vuotiaana naimaton, et kai enää saa ketään.
Jos menit naimisiin nuorena, sinun oli kai pakko mennä.
Jos olet auttavainen, sinua käytetään hyväksi.
Jos välität vain itsestäsi, olet kylmä ihminen, joka ei pysty
yhteistyöhön.
Jos olet puoleensavetävä, viet ystäviesi miehet ja mielenrauhan.
Jos et näytä miltään, kukaan ei välitä sinusta.
Jos olet älykäs, älä vain näytä sitä.
Jos et, niin sinun on oltava vähintään viehättävä.
Jos tulet flunssaisena töihin, tartutat kaikki.
Jos jäät kotiin, pinnaat pienimmästäkin syystä.
Jos käytät minihametta, häiritset miespuolisten työkavereiden
työrauhaa.
Jos käytät maxia, olet vanhanaikainen ja sinulla on rumat sääret.
Jos olet maanantaisin väsynyt, kuiskutellaan, että kotona menee
huonosti.
Jos olet raikkaan virkeä, kuiskutellaan, että hyppäät vieraissa.
Jos lähdet helposti ulos, olet kevytkenkäinen.
Jos jäät mielummin kotiin, olet nynny, joka ei ymmärrä nykymenosta
mitään.
Jos sinulla on hyvä viinapää, ihmiset epäilevät sinua kaappijuopoksi.
Jos et kestä viinaa, et kuulu porukkaan eikä sinusta ole mihinkään.

Äänestä
  • ominaisuudet löytyvät naisestani ja MINÄ RAKASTAN häntä juuri sen takia :-)

    okei, perutaan hieman: hän näyttää minusta tosihyvältä, aina. Ilman meikkiä. Aamulla herätessä. Johtuuko rakkaussilmälaseistani?

    Äänestä

Sanoisin näin:

Kukaan mies (eikä nainen) halua sellaista seurustelukumppania, joka lähtee samantien sänkyyn. (Koska näin voisi tapahtua kenen tahansa kanssa.)

Jos yliarvioit itsesi (ja tätä kautta seuralaistesi tason) sinun kanssasi halutaan sänkyyn, mutta ei mitään muuta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nakit ja muusi kirjoitti:

Jos annat miehelle,olet helppo.Vaikka itsekin tykkäät seksistä. Jos et anna, ei miehestä kuulu mitään, ja saat olla puutteessa. Mikä on oikea tie??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu