heippa. oisin kiinnostunu menemään rakenne kynsi kurssille. onko kenelläkään kokemusta mihin kannattais mennä? mitä siihen alotuspakettiin kuuluu? oppiiko niillä parin pävän kursseilla hyvin? akryyli kynsiä haluisin alkaa tehdä. kertokaa kaikki mitä aiheesta tiedätte. :) kiitos etukäteen :)
rakenne kynnet
4
985
Vastaukset
- vahvoja lakkoja
Nykylakat on niin kestäviä, hämmästyt suorastaan...
- en oikeen
ymmärtäny mitä tolla nykylakoilla hait? jos haluun oppii tekemään rakenne kynsiä, ni en tarvii mitään HÄMMÄSTYKSIÄ kynsilakoista.
- Kauneuden Paratiisi
en oikeen kirjoitti:
ymmärtäny mitä tolla nykylakoilla hait? jos haluun oppii tekemään rakenne kynsiä, ni en tarvii mitään HÄMMÄSTYKSIÄ kynsilakoista.
Kauneuden Paratiisin aloituspaketti on suunniteltu kunkin kouluttajan kanssa erikseen, joten pieniä eroavaisuuksia on kouluttajakohtaisesti.
Aloituspaketin sisältö
UV-laite
4kpl UV lamppuja
Tippileikkurit
Muotoiltu geelisivellin
Ranskalainen sivellin
Kumipäinen manikyyritikku
Puinen manikyyritikku
Puhdistussivellin
Puhdistuslaput
2 laatikkoa perustippejä
Bonding gel
Builder gel
Shining gel
Tippiliima
Asetoniton poistoaine
Kynsiöljy
palkkiviiloja
perusviiloja
MrManicuren aloituspaketin sisällössä on viiloja ja tippejä vähemmän, mutta tilalla on koristelukynä, kärkigeeli ja manikyyriavustaja.
Hinta on 260 euroa
Aloituspaketin sisältö on suunniteltu siten ettei siinä ole mitään turhaa, se tukee kouluttajan antamaa opetusta ja että sillä pääsee alkuun perus rakennekynsien tekemisessä.
Harjoitteluajalta kannattaa ottaa myös maksu asiakkaalta, ettei käy siten että asiakaspiiri muodostuukin yllättäen ilmaisasiakkaista.
Kannattaa esittää kysymys kynsifoorumilla, jotta saat myös muiden maahantuojien aloituspakettien sisällöt ja hinnat tietoosi.
- JUSTU
MEILLÄ lUDVIKIN KATU 3-5.TEEMME GEELIKYNSIÄ,JOTKA MIELESTÄNI ON HELPOMMAT JA YHTÄ KESTÄVÄT KUIN AGRYYLI .PA-KA JUSU ON WALLSTREET.TULE KÄYMÄÄN KERROMME LISÄÄ.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663402Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463222Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1272850- 462579
- 311973
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481646
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871525- 391340
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k391321