rakenne kynnet

heippa. oisin kiinnostunu menemään rakenne kynsi kurssille. onko kenelläkään kokemusta mihin kannattais mennä? mitä siihen alotuspakettiin kuuluu? oppiiko niillä parin pävän kursseilla hyvin? akryyli kynsiä haluisin alkaa tehdä. kertokaa kaikki mitä aiheesta tiedätte. :) kiitos etukäteen :)
4996
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nykylakat on niin kestäviä, hämmästyt suorastaan...

Äänestä
  • ymmärtäny mitä tolla nykylakoilla hait? jos haluun oppii tekemään rakenne kynsiä, ni en tarvii mitään HÄMMÄSTYKSIÄ kynsilakoista.

    Äänestä

  • en oikeen kirjoitti:

    ymmärtäny mitä tolla nykylakoilla hait? jos haluun oppii tekemään rakenne kynsiä, ni en tarvii mitään HÄMMÄSTYKSIÄ kynsilakoista.

    Kauneuden Paratiisin aloituspaketti on suunniteltu kunkin kouluttajan kanssa erikseen, joten pieniä eroavaisuuksia on kouluttajakohtaisesti.

    Aloituspaketin sisältö

    UV-laite
    4kpl UV lamppuja
    Tippileikkurit
    Muotoiltu geelisivellin
    Ranskalainen sivellin
    Kumipäinen manikyyritikku
    Puinen manikyyritikku
    Puhdistussivellin
    Puhdistuslaput
    2 laatikkoa perustippejä
    Bonding gel
    Builder gel
    Shining gel
    Tippiliima
    Asetoniton poistoaine
    Kynsiöljy
    palkkiviiloja
    perusviiloja

    MrManicuren aloituspaketin sisällössä on viiloja ja tippejä vähemmän, mutta tilalla on koristelukynä, kärkigeeli ja manikyyriavustaja.

    Hinta on 260 euroa

    Aloituspaketin sisältö on suunniteltu siten ettei siinä ole mitään turhaa, se tukee kouluttajan antamaa opetusta ja että sillä pääsee alkuun perus rakennekynsien tekemisessä.

    Harjoitteluajalta kannattaa ottaa myös maksu asiakkaalta, ettei käy siten että asiakaspiiri muodostuukin yllättäen ilmaisasiakkaista.

    Kannattaa esittää kysymys kynsifoorumilla, jotta saat myös muiden maahantuojien aloituspakettien sisällöt ja hinnat tietoosi.

    Äänestä

MEILLÄ lUDVIKIN KATU 3-5.TEEMME GEELIKYNSIÄ,JOTKA MIELESTÄNI ON HELPOMMAT JA YHTÄ KESTÄVÄT KUIN AGRYYLI .PA-KA JUSU ON WALLSTREET.TULE KÄYMÄÄN KERROMME LISÄÄ.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nkjfh kirjoitti:

heippa. oisin kiinnostunu menemään rakenne kynsi kurssille. onko kenelläkään kokemusta mihin kannattais mennä? mitä siihen alotuspakettiin kuuluu? oppiiko niillä parin pävän kursseilla hyvin? akryyli kynsiä haluisin alkaa tehdä. kertokaa kaikki mitä aiheesta tiedätte. :) kiitos etukäteen :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu