Kultapossukerhosta päivää...

Mikä saa ihmisen niin alhaiselle tasolle, ettei ymmärrä sitä kun selvästi sanotaan ettei haluta enää olla häneen yhteydessä eikä saada hänen viestejään. Sen sijaan alkaa järjetön kännykkäterrorisointi, viestejä lähetellään sekä miehelle että vaimolle, joista toinen toistaan herjaavampia. Tietenkin molemmat lukivat toistensa viestit. Mielessä kävi jo tekstiviestihäirinnästä ilmoittaminen. Mies kyllä katuu sitä päivää kun toi tämän ihmisen meidän elämäämme sotkemaan.
5653
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Turha ukkos tai sun enää vinkua! SITÄ SAA MITÄ TILAA!! myöhästä itkee ku on jo housussa. mitäs lähti petturin teille?! olis kannattanu miettiä vähän!!!

Äänestä
  • huomaa tekstistä, että se joka vinkuu on tekstiviestihäiriköijä.

    Äänestä

Ja monet kakkoset muka ovat niin hyvin selvillä salasuhteen "säännöistä", tyytyväisiä ns asemaansa ja ollaan ylpeitä siitä kuinka joku mies pettää vaimoaan JUURI hänen kanssaan... Sitten kun mies jättää kakkosen niin sitä itketään, huudetaan, uhkaillaan, syytellään miestä ja vaimoa, häiriköidään... Kuka käski ryhtyä suhteeseen varatun kanssa? Se on jokaisen oma asia jos kakkoseksi ryhtyy enkä ala heitä moittimaan, mutta pitäisi tajuta suhteen realiteetit. Mies rakastaa vaimoaan ja perhettään ja harrastaa TAATUSTI seksiä myös vaimonsa kanssa 99% näissä tapauksissa, vaikka kakkoselle tietenkin muuta väittääkin. Ja todella pieni osa näistä salasuhteista tulee kestämään onnellisena loppuun asti tai että mies jättäisi perheensä sen takia. Toki on näitäkin tapauksia, en ollenkaan kiellä sitä, mutta ei todellakaan kannata tuudittautua siihen unelmaan kun kakkoseksi ryhtyy.

Äänestä

Ihminen tämä toinenkin ollut. Mitä mies on antanut ymmärtää OIKEASTI?
Vaimolleen mies voi nyt toki esittää katuvaa jne jne,mutta ei edes vaimo saa koskaan tietää sitä miehellä ja kakkosella oli tai piti tulla.
On vain loukatun kakkosen tulevat pahanolon tekstarit joita mies esittää vaimolleen kun on vellihousu...olettaa kai vaimon käskevän "tuhman"ja "pahan" kakkosen pois kimpustaan..
Esitystä esitystä.
Mutta myös se"kakkonen"on ihminen.
JA kun suhde loppuu myös tällä toisella on oikeus tuntea ne kaikki tunteet ja käydä läpi ne kaikki tunteet mitä tunnetaan . . . . .

Äänestä

ihan aiheesta. Valinta oli hänen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei ymmärrä kirjoitti:

Mikä saa ihmisen niin alhaiselle tasolle, ettei ymmärrä sitä kun selvästi sanotaan ettei haluta enää olla häneen yhteydessä eikä saada hänen viestejään. Sen sijaan alkaa järjetön kännykkäterrorisointi, viestejä lähetellään sekä miehelle että vaimolle, joista toinen toistaan herjaavampia. Tietenkin molemmat lukivat toistensa viestit. Mielessä kävi jo tekstiviestihäirinnästä ilmoittaminen. Mies kyllä katuu sitä päivää kun toi tämän ihmisen meidän elämäämme sotkemaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu