sanokaapas omat mielipiteenne,että kun oman alan töitä ei ole löytynyt,niin kannattaako lehtimyyjän töitä edes alkaa harkita? kyseessä olisi hyvät lehdet,tai joku tuollainen se oli.haluaisin todellakin töitä,ja olen muutenkin kypsynyt työkkärin toimintaan,eli pois työkkärin kirjoilta.
hyvät lehdet?
kypsynyt työkkäriin
1264
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Henkisesti välillä stressaavaa; kauppaa pitää saada ja asiakkaat eivät ole "aina niin mukavia". Mutta niinhän myyntityössä yleensäkin.
Alkaahan tuo päivän sadas saman tarinan esittäminen tympiä, mutta palkitsevaa on jos onnistuu.
Itse oon ollu Hyvillä lehdillä ja siellä ainakin palkat tulee ajallaan ja melko vapaat työajat. Mutta kauppaa pitää saada ja vain tietynlaiset (joskin erilaiset) ihmiset siinä pärjää.
Normi toimistotyön liksa edellyttää kyllä jo hyvää onnistumista, mutta tiedän tyypin joka tienaa hurjasti :)