Ootteko kuullu tollast bändiä? On ilmeisesti suomalainen!?
www.myspace.com/rodsogarden
Rödsögården
11
2660
Vastaukset
- rödsöfan
joo siis huippu biisei ! hyvä meininki go go
- Tikku
Ei tää kyllä diskoa oo, mutta ihan sairaan hyvää!
- Vengeance
Kyllä pojat mut ainaki lisäili kaveriksi ja kävin sitte kuuntelemassa. Kivan kuulosta musiikkia ja sanoivat että levyä olis tulossa
- loistavaa
Aivan loistavaa soitantaa... kyllä huomaa miten suomenmaassakin pikkuhiljaa osaaminen kasvaa. Hyvin tuotettua materiaalia. Levyn ostan viipymättä jos ja kun sellainen tulee... tästä bändistä kuullaan vielä!
- Henkka
toi kitaristi on mun musiikin opettaja.
ei oo kyllä mun mieleistä musiikkia... - MIBIZ
Ihan helevetin komeen kuuloista, Kokkolasta ovat lähtöisin.
- LMaekine
Pääosa varmaan on Kokkolasta... Mutta Antti ainakin mun tietojen mukaan Tampereelta... ;)
- LMaekine
Oon kuullu ja käynyt keikallakin... vanha musiikin maikka soittaa kitaraa siinä. Hyvää U2/Coldplay/The Killers sekotusta :D Simply Rocks!
- tötterö__
Eilen Simply Redin lämppärinä oli kyseinen bändi ja en oo moista kidutusta joutunu kokemaan aikoihin. Onneksi epävireinen kiekuminen kesti vaan 30min ja sen jälkeen tuli sopiva tauko vuorata korvat silikonilla ennen pääesiintyjää..
- *Stars*
tötterö__ kirjoitti:
Eilen Simply Redin lämppärinä oli kyseinen bändi ja en oo moista kidutusta joutunu kokemaan aikoihin. Onneksi epävireinen kiekuminen kesti vaan 30min ja sen jälkeen tuli sopiva tauko vuorata korvat silikonilla ennen pääesiintyjää..
No ei se minusta niin pahalta kuulostanut, päinvastoin. Olin, ennenkin lämppäreitä nähneenä, todella positiivisesti yllättynyt. Saivat minusta uuden fanin. Mutta taitaa olla Tötteröllä ollut huono ilta, kun tänne asti jaksoi kiukkuaan tulla purkamaan. Sanoiko vaimosi poikia somiksi?
- ...
tötterö__ kirjoitti:
Eilen Simply Redin lämppärinä oli kyseinen bändi ja en oo moista kidutusta joutunu kokemaan aikoihin. Onneksi epävireinen kiekuminen kesti vaan 30min ja sen jälkeen tuli sopiva tauko vuorata korvat silikonilla ennen pääesiintyjää..
Taitaa tötterö olla sen luokan miehiä ettei rinnalla paljon vaimoainesta kuljekaan. Ja kun vielä kuuli että bändin pojat seurustelee niin siitähän tämä suutahti... Simply Redin punapää on onneksi enemmän miehen makuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi5810113Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit156863Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?726332Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j856154Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus284305Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset114302Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k654225Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja464150Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?443868Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html2903291