Sanokaas jotain hyviä palautushiilareita ja protskuja. Mahdollisimman luonnollisia, joissa ei ole lisäaineita ja maha ei mene sekaisin. Niiden täytyisi myös säilyä pari tuntia huoneenlämmössä.
Sanoin aikaisemmin, että pärjää hyvin ilman palautusta. Täytyy kuitenkin kokeilla kaikkea uutta :). Ehkä lihasmassakin lähtisi siitä sitten kunnon kasvuun.
Pahoitteluni kun ei liity VHH- dieettiin, mutta uskon saavani täältäkin vastauksia.
Sanoin aikaisemmin, että pärjää hyvin ilman palautusta. Täytyy kuitenkin kokeilla kaikkea uutta :). Ehkä lihasmassakin lähtisi siitä sitten kunnon kasvuun.
Pahoitteluni kun ei liity VHH- dieettiin, mutta uskon saavani täältäkin vastauksia.
Vastaukset 16
Vanhimmat
lopussa pahoittelitkin kun kysymyksesi ei liity vhh- ELÄMÄNTAPAAN mitenkään, niin mitä hittoa sinä sitten sitä täältä kyselet, mene sellaiselle palstalle, jotka tietää asiasta. Täällä keskustellaan vhh:sta.
että pärjäät hyvin ilman hiilareitakin niin miksi täytyy kokeilla kaikkea uutta? Luonnollisessa ruoassa, kuten kasviksissa ja maitotuotteissa olevat hiilarit riittävät vallan mainiosti. Ei siihen mitään erityisiä palautushiilareita tarvita. Hyvä pihvi antaa runsaasti proteiinia ja sitä tuleekin ennen paistamista säilyttää huoneenlämmössä hyvän aikaa.
muista kehittelemäsi vesitankkaus hah hah
pihvi lämpenemässä ja sen seuraksi kasviksia. Sinä todenäköisesti vedät jotain perunaa, riisiä tai pastaa ja altistat itsesi lukemattomille sairauksille.
noinkaan. Liikunnan jälkeen verenkierto on vielä lihaksissa. Tulee varmasti varsin huono olo, jos vetäsee treenin jälkeen pihvin mahaansa.
Tietenkin haluan kokeilla jotain uutta. Jos hiilari proteiini oikeastikin parantaa suorituskykyä/lisää lihasmassaa niin mikä sen parempi.
liikunnasta huolimatta joten ei sillä ole vaikutusta syökö pihviä vai ei.
täytyisi olla mahdollisimman "kevyttä",jotta se menis suoleen nopeesti. Samaten siihen se huono hiilari mukaan et insuliini erittyy.
Pihvi jää jumittaan mahaan liian pitkäksi aikaa.
Nautin erään maineikkaan ravintotutkijan kehittelemän vesitankkauksen ja jaksan loputtomasti hah hah
Rasvaton maito on tutkitustikin erinomainen palautusjuoma liikuntasuorituksen jälkeen. Jos haluat siihen lisää hiilihydraatteja, sekoita siitä kylmä kaakaojuoma.
Eikä muuten maksa paljon.
maidossa? Onko teollisesti muokatussa maidossa, josta on poistettu kaikki rasva ja vitamiinit jotain luonnollista jäljellä.
juon kevytmaitoa. Toisaalta vois kyl siirtyy taas täysmaitoon. Harmi kun sitä ei vain myydä 1,5L purnukoissa.
Kaakao ois kyl hyvä palkkari, mut sitä ei voi säilyttää salin ajan repussa.
Jätskin ostin tänään treenin jälkeen, unohtaen tietysti ne lisäaineet >:(.
En jaksa koko ajan aloittaa uutta viestiketjua.
Sellainen kysymys et mitä huonoa noissa kasvirasvalevitteissä on kun kierrätte ne kaukaa?
Olen yrittänyt vertailla niitä, mutta en löydä mitään muuta huonoa voihin verrattuna kuin sen, että niissä on muutama lisäaine enemmän. Tietenkin eivät sovellu myöskään paistamiseen. Mutta puuron päälle...
Monissa lukee vielä erikseen että kovettamaton kasviöljy. Eihän transrasvoja ole kuin niissä pullotetuissa paistinrasvoissa?
Ei niissä nykyään mitään vikaa olekkaan, mutta nää vanhat kalkkikset muistelee jotain kuuskytlukuu jolloin joku onneton erehtyi kertomaan et heidän margariiniinsa laitetaan kissanrasvaa. Sinullakin on mahdollista parantaa kolesteroli arvojasi käyttämällä oivariini balansiaa voin sijasta. Laihat ihmiset eivät nimittäin saa mitään hyötyä veriarvoilleen vhh ruokavaliosta, ainoastaan huonon kolesterolin arvot nousevat. Läskit sen sijaan saavat hyötyä kaikista ruokavaliosta millä onnistuvat pudottamaan painoaan reippaasti.
mihin sä oot hukannut kauniin kuivasi carnac, profiilistas se puuttuu vaikka oli jo joskus siellä????
Mul on ollu aika montakin kuvaa tuol sivulla. Sekö jossa oli virheä iltapuku päällä?
Kaikki kuvasi ovat hyviä, mutta kauppatori taustalla oli oikein kaunis:D