olen ottanut noin viikko sitten ensimmäisen rusto koruni : ) nyt kuitenkin mieleni tekisi toista tuohon viereen ja olen miettinyt että milloin voisin mennä ottaamaan toisen? koska se tuskin tekee korvalle hyvää että siihen ottaa heti perään toisen, vai? kiitos jo etukäteen kaikille vastanneille :)
toinen rustokoru
-------
3270
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itelläni on kaksi rustokorua vierekkäin, ampumalla otettu. Ootko käynyt lävistäjällä vai onko se ammuttu?
Ampumisella on aina riskinsä ja paraneminen voi kestää kauan, mulla kesti jopa puoli vuotta tolla ensimmäisellä. Odotin sen puol vuotta ja meni sitten ottamaan toisen.
Jos se on lävistety niin kannattaa kysellä lävistäjältä paremmin (:
Kannattaa odottaa siihen asti että ensimmäinen on parantunut. mulla ainaki meni puol vuotta ensimmäisen paranemiseen.
Sitä haluaisin kysyä myös, että millä on laitettu? Ampumalla vai neulalla lävistämällä? Itse olen itse pistänyt lävistysneulalla parin viikon välein. Kipeenä oli jonkun kaksi viikkoa jokainen, eikä korvani ollut tästä moksiskaan. Enää ei tunnu mitään. Mutta odota toki siihen asti, että entinen on parantunut kokonaan :D