Alfa Romeo Brera JTDM

Paljonko olisi verot kyseiselle autolle? Co2 päästöt on 179g/km. Itse laskin että verot olisivat noin 5000-6000 euroa, pitääkö paikkansa?
5628
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ja auton hinta Saksassa on 23 000€

Äänestä

Verot lasketaan vastaavan hinnasta Suomessa ja alvit päälle. Veikkaisin lähemmäs kymppitonnia.

Äänestä
  • Breraa tuolla dieselillä ei myydä Suomessa. Vain 159 Alfassa on JTDM. Eli vastaavaa ei taida löytyä Suomesta.

    Äänestä

  • ei myydä kirjoitti:

    Breraa tuolla dieselillä ei myydä Suomessa. Vain 159 Alfassa on JTDM. Eli vastaavaa ei taida löytyä Suomesta.

    Varmaan vertailemalla eri mallien ja moottoriversioiden hintaeroa.

    Äänestä

On 17,9 4=21,9

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saksasta kirjoitti:

Paljonko olisi verot kyseiselle autolle? Co2 päästöt on 179g/km. Itse laskin että verot olisivat noin 5000-6000 euroa, pitääkö paikkansa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu