Miksi netissä kaikki miehet on aina komeita, rikkaita, akateemisia, lihaksikkaita, urheilullisia, menestyviä jne.
Olen saanut paljon vastauksia miehiltä, jotka kertoo olevansa tuollaisia. Kukaan heistä ei ole oikeasti ollut komea, eikä niin kova käymään kuntosalilla kuin väittää, eikä niin varakas tai menestyvä.
Netissä ei oikeasti kait edes ole komeita miehiä koska niiten ei tartte seuraa netistä etsiä vaan tosielämässä saavat tarpeeksi naisehdokkaita.
Miehillä on kait sitten tosi hyvä kuva itsestänsä kun aivan järkynnäköisetkin miehet ovat mielestään komeita. Vähän kummallista.
Olen saanut paljon vastauksia miehiltä, jotka kertoo olevansa tuollaisia. Kukaan heistä ei ole oikeasti ollut komea, eikä niin kova käymään kuntosalilla kuin väittää, eikä niin varakas tai menestyvä.
Netissä ei oikeasti kait edes ole komeita miehiä koska niiten ei tartte seuraa netistä etsiä vaan tosielämässä saavat tarpeeksi naisehdokkaita.
Miehillä on kait sitten tosi hyvä kuva itsestänsä kun aivan järkynnäköisetkin miehet ovat mielestään komeita. Vähän kummallista.
Vastaukset 8
Vanhimmat
"Miksi netissä kaikki miehet on aina komeita, rikkaita, akateemisia, lihaksikkaita, urheilullisia, menestyviä jne. "
Siksi koska tavikset ei menesty nettideiteissä. Naiset itse kuvittelee olevansa prinsessoja ja hakevat juuri noita "valiouroksia".
"Olen saanut paljon vastauksia miehiltä, jotka kertoo olevansa tuollaisia. Kukaan heistä ei ole oikeasti ollut komea, eikä niin kova käymään kuntosalilla kuin väittää, eikä niin varakas tai menestyvä. "
Tosta voi naiset syyttää itseään. Mitäs eivät kelpuuta sellasisia miehiä jotka rehellisesti sanovat olevansa mitä oikeasti ovatkin. Rehellisyys ei nettideitissä takaa mitään mahiksia.
"Netissä ei oikeasti kait edes ole komeita miehiä koska niiten ei tartte seuraa netistä etsiä vaan tosielämässä saavat tarpeeksi naisehdokkaita. "
Miksi sulle toi komeus on niin tärkeä asia että melkein jokalauseessa otat sen esiin??
"Miehillä on kait sitten tosi hyvä kuva itsestänsä kun aivan järkynnäköisetkin miehet ovat mielestään komeita. Vähän kummallista."
Tuntuu naisillakin olevan itsestään ihan ylihypetetty luulo.
NAISET: KELPUUTTAKAA NIITÄ AITOJA JA REHELLISIÄ TAVALLISEN NÄKÖISIÄ MIEHIÄ NIIN ETTE JOUDU AINA PETTYMÄÄN!
Just tehän vaatimattomat miehet olettekin niitä kusettajia!!! Profiilissa lukee yhtä ja annas olla miten lipevää panoseuran hakua on viestit :=D!!!
Tais kolahtaa mun viestini?
"Just tehän vaatimattomat miehet olettekin niitä kusettajia!!! Profiilissa lukee yhtä ja annas olla miten lipevää panoseuran hakua on viestit :=D!!!"
En ole tuollainen panoseuran toivossa kusettaja etkä tunne mua niin että pidä bitch turpas vaan tukossa! Norminaiselle en sanoisi noin rumasti mutta SINÄ et ole sellainen joka ansaitsis siistiä kielenkäyttöä ja itsehän herjasit alunperin.
Nytpäs itsesi paljastit:=D mikä olet :=D??? Eihän haukku haava tee:) jos ei vihainen koira purra saa :=D kestä toki:)
No voi pikkuprinsessaa, kun se unelmien prinssi ei tullutkaan vastaan. Otan osaa tuskaasi. Kasva nyt kuitenkin jo aikuiseksi noista prinsessaleikeistäsi.
Etsit omaan tasoosi nähden liian tasokasta miestä, kuten useimmat naiset täällä. Ja se sinun tasosi ei ainakaan kirjoituksesta päätellen kovin korkea ole.
..kun tavallinen tallaaja ei naisille kelpaa.
Mies valitaan juuri noilla kriteereillä, valitettavan totta, no joku poikkeus vahvistaa säännön.
Todennäköisesti siksi, että profiilisi vaikuttaa yhtä tyhmältä kuin tämä kirjoituksesi.
Eihän näiltä nettisaitelta tarvitse kenenkään komean ja menestyvän miehen seuraa hakea, flaksi käy kyllä ihan livenäkin.
Sama kyllä pätee myös naisiin, kun ei seuraa live elämässä löydy joudutaan turvautumaan nettiin.
Silloinhan tosin kysyntä ja tarjonta kohtaa, epäonnistujat etsivät toisiaan, joten eiköhän kaikki ole ihan hyvin.