Hei.
Olen 24v.tyttö.en tiedä onko muilla samanlaista kun parisuhteessani. Olemme onnellisia,mutta meiltä puuttuu yhdynnät. Olemme olleet yhdessä jo yli ½ vuotta. Poikaystäväni on neitsyt,minä en. Seksi ei vaan onnistu, hän ei kovene ja sitten kokee itsensä huonompiarvoiseksi. Paljon olemme tästä puhuneet,mutta valoa ei näy. Häntä pelottaa (ilmeisesti pohjimmiltaan).
Tämä on minulle uutta koska entisissä suhteissa nämä hommat ovat onnistuneet
Ei seksiä, yhdyntää ainakaan
10
1526
Vastaukset
- KOKEMUSTA
ja se jännitys pitäisi saada laukeamaan..ei puheilla vaan kosketuksella.
hmm..vaikka pari kaljaa ensin ja sitten ihan rauhassa! - miisa
Toi on tuttua mullekin. Me oltiin silti pitkän aikaa yhdessä, koska muuten olimme samalla aaltopituudella. Oudolta se mustakin tuntui ja sit rakastuinkin toiseen enkä enää välittänyt yrittää uudestaan vanhan kanssa.
Pieni pesäero vois saada poikaystävän tunnistamaan omat tarpeensa. En oikein osaa muuta sanoa. Mut mitäs mieltä miehet on tästä? - The King
Parasta parisuhde terapiaa on luonnollisesti pornoleffan katsominen yhdessä. Eikun leffaa ostamaan niin kyllä se siitä. Kokemusta on.
- what's up?
Kokeiltu on, ei toiminut..alan olla jo epätoivoinen..
kertokaa jos teillä on samalaisia kokemuksia. Olisi kiva kuulla kuinka niistä olette selvinneet? myös miehiltä vastauksia? - What's up?
Kokeiltu on, ei toiminut..alan olla jo epätoivoinen..
kertokaa jos teillä on samalaisia kokemuksia. Olisi kiva kuulla kuinka niistä olette selvinneet? myös miehiltä vastauksia? - What's up?
Kokeiltu on, ei toiminut..alan olla jo epätoivoinen..
kertokaa jos teillä on samalaisia kokemuksia. Olisi kiva kuulla kuinka niistä olette selvinneet? myös miehiltä vastauksia? - J.us.ssi
what's up? kirjoitti:
Kokeiltu on, ei toiminut..alan olla jo epätoivoinen..
kertokaa jos teillä on samalaisia kokemuksia. Olisi kiva kuulla kuinka niistä olette selvinneet? myös miehiltä vastauksia?Poika lääkäriin jos ei muu auta.Vika luultavasti on korvien välissä, mutta tuosta tulee helposti sellainen kierre.Kaikki tarmo menee sen ajattelemiseen että seisooko vai ei ja kestääkö se.Lääkityksellä muutama onnistunut kerta alle niin kyllä se sitten lähtee sujumaan.
- Minna
What's up? kirjoitti:
Kokeiltu on, ei toiminut..alan olla jo epätoivoinen..
kertokaa jos teillä on samalaisia kokemuksia. Olisi kiva kuulla kuinka niistä olette selvinneet? myös miehiltä vastauksia?eräällä miesystävälläni oli alkuaikoina samankaltainen tilanne. Syynä oli yksinkertaisesti jännittäminen. Hän koki itsensä surkeaksi seksiasioissa ilmeisesti aiempien huonojen kokemusten takia. Hänen jännittämisensä meni ohitse, kun keskityimme lähinnä hyväilemään toisiamme ja sovimme, ettei meidän tarvitse edetä yhdyntään asti. Anna poikaystäväsi tuntea, että hän riittää sinulle, vaikkei kokenut olekaan (ja vaikkei seisoisi). Liiallinen "ongelman" ratkaisujen etsiminen voi helposti saada liian isot mittasuhteet ja stressata poikaystävääsi entistäkin enemmän.
- Ukkomies
Minna kirjoitti:
eräällä miesystävälläni oli alkuaikoina samankaltainen tilanne. Syynä oli yksinkertaisesti jännittäminen. Hän koki itsensä surkeaksi seksiasioissa ilmeisesti aiempien huonojen kokemusten takia. Hänen jännittämisensä meni ohitse, kun keskityimme lähinnä hyväilemään toisiamme ja sovimme, ettei meidän tarvitse edetä yhdyntään asti. Anna poikaystäväsi tuntea, että hän riittää sinulle, vaikkei kokenut olekaan (ja vaikkei seisoisi). Liiallinen "ongelman" ratkaisujen etsiminen voi helposti saada liian isot mittasuhteet ja stressata poikaystävääsi entistäkin enemmän.
Tuossa tuli erittäin hyvä ohje. Harrastakaa seksiä, mutta älkää missään tapauksessa puhuko yhdynnästä tai yrittäkö sitä. Pitääkö teidän käyttää ehkäisynä kortsua? Jos pitää, siinä on yksi jännittäminen lisää.
Alkuperäiselle kysyjälle semmoinen neuvo, että jatkakaa hyväilyjä ja sekstailua. Käsittele miehesi vehjettä ja hyväile sitä. Älä kuitenkaan yritä saada sitä erikseen seisomaan. Kunhan aikasi käsittelet lerppua ilman sen kummempia paineita, miehelläsi alkaa väkisin seisomaan. Siitä se sitten lähtee. Aluksi vain käsi- ja suuhommia. Jos kortsua pitää käyttää, voit laittaa sen paikalleen vaikka suihin ottoon. Kun olette jatkaneet sekstailua niin, että kortsun paikalleen laitto ei enää laske seisokkia, yllätä miehesi ja istu hänen päälleen ja ota hänet sisään. Ideana on siis tehdä yhdyntä niin, että se tulee miehellesi yllätyksenä. Käytä aamuseisokkia avuksesi, eli herätä miehesi seksillä.
Jos mikään ei auta, eikä miehelläsi ole edes aamuseisokkia, niin sitten lääkäriin.
- Onnellinen
Meillä oli nykyisen avopuolisoni kanssa saman tyyppinen ongelma seurustelun alkuvaiheessa. Puolisoni kyllä kiihottui kovasti ja sai erektion, mutta kun varsinainen rakastelu olisi alkanut hän vain lammantui eikä voinut tehdä mitää. Samalla myös erektio lakkasi. Tämä toistui useaan otteessen ensimmäisen puolen vuoden aikana.
Puhuimme asiasta ja hän kertoi jännittävänsä kovasti. Päätimme pitää hieman paussia ja keskustella kaikesta asiaan liittyvästä: mistä toinen pitää, mistä taas ei jne.
Pienen paussin jälken rakastelu vain lähti luistamaan ja luistaa edelleen. Toisen tunteminen ja maltillinen toiminta auttoi meitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6517996Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672283Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332199- 1471775
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251262Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511243Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1101165Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65849Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.59815Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7754