Häihin kutsu

mies savosta

Olemme seriffi CapsLockin kanssa päättäneet virallistaa suhteemme. Rakkautemme leimahti räiskyviin liekkeihin jo viime keväänä ja on jatkunut tähän päivään asti kiihkeänä ja sieluamme riipoavana tunteena. Olemme tavaneet jo monasti netin ulkopuolella ja meillä on todella ihanaa yhdessä.

Häät pidetään Kälviän Puutteenperän työväentalolla. Aika on ensi sunnuntai klo. 12.00. Häävierailtamme toivomme, paitsi runsaasti lahjoja, myös jäsenkirjaa Setaan, tai johonkin vastaavaan ulkolaiseen järjestöön.

Setan entinen puheenjohtaja, eli nykyinen presidenttimme on lupautunut myös häihimme kunniavieraana.

Tulossa on myös runsaasti lehdistön edustajia ja myös julkkiksia, joista mainittakoon mm. Bjuström ja Sillanpää.

Koska tilaisuus saa laajaa kansainvälistäkin huomiota lehdistössä ja muissakin medioissa, niin toivomme, että vieraat pukeutuisivat nahka-asuihin ja mahdollisimman tiukkoihin ja tyylikkäisiin. Tv- 4 on myös paikalla.

Lahjat saisivat olla mieluiten rahalahjoja, sillä meillä on varsin vaatimaton pesämuna tällä hetkellä. Olenhan ollut työttömänä jo muutamia vuosia. Sulhonikin varat ovat varsin vähäiset.

Koska minulla ja sulhollani CapsLocilla ei ole täällä Suomi 24:ssa tunnetuista syistä täällä lainkaan ystäviä, niin päätin kutsua teidät kaikki, jopa _oi:n, Goldfingerin, Kuninkaan ja monet muut minua kyykyttäneet.

Kultaiselle kuusikolle on varattu paikat juhlasalin perältä, sillä heidän naurunpyrskähdyksensä saattaisivat häiritä hääväkeä. Kirkkoon heiltä on pääsy kielletty, sillä heidän käytöksensä saattaa olla arvaamatonta ja tilaisuutta halventavaa.

Ilmoittautumiset häihimme os. [email protected], tai jatkoksi tähän avaukseen.

Toivomme, että olette joukolla mukana, sillä tilaisuudesta tulee ikimuistoinen meille kaikille.

2

622

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pete

      Harhainen N:o 1
      Sinä esitit täällä aikoinaan, että Runttaaja on Goldfinger. Myös _oi ja Best olivat kuulema Goldi! Myös minua väitit Goldiksi!!! Samoin väitit täällä kirjoittavaa Goldia espoolaiseksi teiniksi!!!
      Väitit ettei Goldilla on uutta mersua, kunnes Runttaaja todistia asian. Samoin notkahdit Goldin talon suhteen!! Kukakohan täällä on TOSI harhainen?
      SINÄ!

      • mies savosta

        Sinä olet aika harhainen kun menet noin selvään feikkiin.KYYKKYYN.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      105
      7361
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      98
      5243
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3506
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      25
      3441
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2534
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1856
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1511
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      342
      1472
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1356
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      54
      1314
    Aihe