http://web.comhem.se/isotalo/sms.html
Aivan sivun alareunassa.
Voiko tällainen mies vielä toimia Suomen pääministerinä?
Aivan sivun alareunassa.
Voiko tällainen mies vielä toimia Suomen pääministerinä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kanervan ja Vanhasen tapauksissa on sukupuolella merkitystä. Naisten viestejä ei saa julkaista, koska naisilla täytyy olla yksityisyyden suoja, eikä naisia saa jahdata, senhän sanoo jo tasa-arvolakikin.
mikään uskovainen ole. Tavallisen maailaman miehen juttuja. Ja hänhän seurusteli tuon viestin saajan kanssa. Eikö ne ole täysin henkohtaisia ja yksityisiä tunne asioita, joihin ei juurikaan kolmannella ole sanan tilaa.
* En nyt sanoisi, etteikö kelpaa pääministeriksi, ja miksi Kanerva erotettiin, jos pääministeri voi jatkaa tällä moraalilla? Eikö Kataisen laki koskekkaan jokaista?
* Jokaisella meista on seksielämä. Joka ei kuulu kenellekkään. Ihmetteln sitä, että nämä viestit on tänne tuotu ja yleensä saatu julkistaa.
* Mutta kun joillakin tahoilla on niin hillitön halu saada nöyryyttää ja vahingoittaa toista ihmistä.
* Raamattu sanoo, "rakkaus pettää syntien paljouden." Mutta ei tätäkään edes seurakunta tasolla kunnioiteta Jumalan sanana, vaan kyttäämällä kytätään, että saadaan jostain kiinni, kaukana rakkaudesta joka peittäisi paljon seurakunnan syntejä tulemasta koko maailman tietoon, on aina seurakunnan omaksi vahingoksi riepottaa uskovaisten tekemisiä ulkopuolle seurakunnan ja tehdä niistä lyömäaseita, jotka nouseekin aikaa myöten seurakuntaa itseään vastaan.
ottaa yhteyttä vaikka johonkin psykiatriin? tai siten toivotaan että tää sun viesti oli "huudadus". jos ei ollut niin kysytään sinulta että etkö sinä ole koskaan harrastanut seksiä? kokeile joskus, sillä se on kivaa.
Etkö tosiaankaan ole koskaan ollut naisen kanssa? Ei noissa viesteissä ollut mitään kummallista. Ota lääkettä ja mene nukkumaan.
vielä olly. Ikäni on vasta 16v.
ja anna mielipiteesi sen jälkeen. Ei ihmisyyttä voi ottaa pois henkilöltä, joka hoitaa poliittista virkaa. Hänellä on oikeus olla ihminen, normaali.