Tyttöystävä vai sisko?

Buffy

Haluaisin tietää teidän mielipiteen.. Pitääkö kumppanin arvostaa ja pitää tärkeämpänä sisarruksiaan kuin melkein kihlattua tyttöystäväänsä?

3

742

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mies

      Ei, kyllä se tyttöystävä pitää olla ihan etusijalla, ihan ykkösenä ja kaikki muut sukulaiset ja ystävät vasta sen jälkeen, heitäkään ei tietty saa laiminlyödä.

      • Idealisti

        Minun kumppanilleni tulee perhe eli äiti ja siskot aina ensimmäisenä. Hän tuntuu uhraavan koko elämänsä heidän hyvinvointinsa eteen.
        Tämä poika se on siinä rumbassa kolmas pyörä.
        Mutta sillepä en voi mitään, ja kestän sen kuin mies.


    • Sanna

      Hei!

      Tottakai miehen pitää arvostaa sisaruksiaan ja muutakin perhettään. Ja mitä tuohon "pitää tärkeämpänä" asiaan tullaan, niin siihen on vähän vaikeaa ottaa kantaa tuntematta taustoja.

      Eli millä tavalla sinusta tuntuu, että hän pitää siskoaan tärkeämpänä kuin sinua, kihlattua tyttöyvstävää? Oleskeleeko hän mielummin siskonsa kanssa vai ottaako hän siskonsa puolta jos teille tulee erimielisyyksiä? Vai johtuuko tämä kysymys jostakin "turhasta" asiasta kuin se, että hän on "jättänyt" sinut siskonsa takia silloin, kun tällä oli joku kriisi ja sinä olisit vain muuten vaan halunnut olla poikaystäväsi kanssa?

      Jos kerrot lisää niin voidaan pohtia asiaa enemmän.

      t: Sanna

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      110
      7582
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      106
      5286
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3526
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      29
      3517
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2564
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1886
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      356
      1530
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1521
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1366
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      62
      1364
    Aihe