Haluaisin tietää teidän mielipiteen.. Pitääkö kumppanin arvostaa ja pitää tärkeämpänä sisarruksiaan kuin melkein kihlattua tyttöystäväänsä?
Tyttöystävä vai sisko?
3
742
Vastaukset
- mies
Ei, kyllä se tyttöystävä pitää olla ihan etusijalla, ihan ykkösenä ja kaikki muut sukulaiset ja ystävät vasta sen jälkeen, heitäkään ei tietty saa laiminlyödä.
- Idealisti
Minun kumppanilleni tulee perhe eli äiti ja siskot aina ensimmäisenä. Hän tuntuu uhraavan koko elämänsä heidän hyvinvointinsa eteen.
Tämä poika se on siinä rumbassa kolmas pyörä.
Mutta sillepä en voi mitään, ja kestän sen kuin mies.
- Sanna
Hei!
Tottakai miehen pitää arvostaa sisaruksiaan ja muutakin perhettään. Ja mitä tuohon "pitää tärkeämpänä" asiaan tullaan, niin siihen on vähän vaikeaa ottaa kantaa tuntematta taustoja.
Eli millä tavalla sinusta tuntuu, että hän pitää siskoaan tärkeämpänä kuin sinua, kihlattua tyttöyvstävää? Oleskeleeko hän mielummin siskonsa kanssa vai ottaako hän siskonsa puolta jos teille tulee erimielisyyksiä? Vai johtuuko tämä kysymys jostakin "turhasta" asiasta kuin se, että hän on "jättänyt" sinut siskonsa takia silloin, kun tällä oli joku kriisi ja sinä olisit vain muuten vaan halunnut olla poikaystäväsi kanssa?
Jos kerrot lisää niin voidaan pohtia asiaa enemmän.
t: Sanna
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1107582
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1065286Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163526Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p293517Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352564Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191886Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3561530Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961521Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311366Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?621364