Olen kohta 20 v nuorimies ja olen rakastunut 15 v tyttöseen , joka myös minuun. Tunteemme ovat erättäin vahvat, hän vaikuttaa ikäistään paljon kypsemmältä. Onko mielestänne meillä liikaa ikäeroa?
IKÄEROKYSYMYS?
sanokaa mielipiteenne
3704
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Noo, eihän tuo ikäero niin suuri ole, mutta olette niin kovin nuoria molemmat ja tyttönen on seksuaalisen kanssakäymisiän väärällä puolella kunnes täyttää 16 v.
Toki voi olla rakastunut ja rakastaa sehän on positiivista ja siinähän sitä viisastuu kun koko ajan vanhenee ja muistaa olla vastuullinen teoistaan. Niinhän se on ettei rakkaus ikää katso, itselläni on 15 v vanhempi mies!
katso. Aikoinaan kun aloitimme seurustelun niin minä olin 15 ja mieheni 25. Olihan siinä ihmisillä nieleskelemistä mutta kun emme antaneet moisen häiritä niin yhdessä olemme olleet 23 vuotta enemmin tai vähemmin auvoisina.
Itse olen 17 ja seurustelen 29 vuotiaan miehen kanssa. Ikä on todellakin vain pelkkä numero. Tärkeintä on se, että on samalla altopituudella toisen kanssa.