Nauttikaamme vapaudesta.

Antaa tehdä kellä on työpaikka.Meidän osa on tämä. Tulee romaniasta ja muista maista työvoimapulaa helpottamaan satojatuhansia. Kuulemma on pula.Ruohonjuuritasolla näyttää toiselta. Paljo maksaa valtiolle 10v. makoilua ? -Kun työkyky menee iäksi ? Tarja grohnberg ?
2165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

saa tehdä se kuka on keksinytkin ne,nähtäväksi jää käykö nämä"huutavaa työvoimapulaa"paikkaamaan tulevat muukalaisetkaan ilmaseksi tekemään mitään?vähän epäilen,mutta ei anneta sen häiritä kesä puskee päälle siihen malliin että pitää käydä jo venettä hiisaamaan rantaan päin ja ottaa prätkä tallista tulille,ainiin vois olla sivuvaunussa tilaa jollekkin tarjan kantturalle kesänretkille(on muuten vaunussa sokkakiinnitys jos kyydittävä heittääntyy liian hankalaksi)joo lepäillään laakereilla ja kerätään voimia tiedä vaikka muuttuis nää systeemit kunhan saadaan äänestettyä oikeet päättäjät pelipaikoille.

Äänestä

Helvetin asiaa kirjoitat,tota mäkin oon miettinyt
ollessani monta vuotta työttömänä,ei musta oo kun kuluja yhteiskunnalle mut ei töihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kivaa rannalla. kirjoitti:

Antaa tehdä kellä on työpaikka.Meidän osa on tämä. Tulee romaniasta ja muista maista työvoimapulaa helpottamaan satojatuhansia. Kuulemma on pula.Ruohonjuuritasolla näyttää toiselta. Paljo maksaa valtiolle 10v. makoilua ? -Kun työkyky menee iäksi ? Tarja grohnberg ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu