Olisko nyt hyvät "vaimot" yksinkertaisin ratkaisu laittaa lista tänne varatuista miehistä, niin osaamme me kaameat sinkku syöjättäret varoa niitä...
Eikä teidän tarvitse sitten täällä kirjoitella näiden kakkos naisten nimiä ja haukkua heitä huoriksi...moni jolla on hiukankin erikoisempi nimi voi joutua näistä huoritteluista syyttä suotta kärsimään....!!!!!
Eikä teidän tarvitse sitten täällä kirjoitella näiden kakkos naisten nimiä ja haukkua heitä huoriksi...moni jolla on hiukankin erikoisempi nimi voi joutua näistä huoritteluista syyttä suotta kärsimään....!!!!!
Vastaukset 14
Vanhimmat
hurskastelija! Krisse nyt onkin joo TOSI erikoinen nimi, ja mäntsälässä ei varmaan asu ku 2 naista, joista toinen on vaimo.
Silloin jos tieten tahtoen pitää lirkutella varatulle miehelle, niin kannattaa myös varautua seurauksiin, niitä kun tulee aina, kun tieten tahtoen lähtee toista loukkaamaan. Yleensä vaimot suutahtaa myös lastensa vuoksi. Mieshän joutuu myös kantamaan vastuun tekosistaan, turha teidän syöjättärien luulla, että elo jatkuu tasan entisellään, kyllä siinä kumpikin puoliso joutuu kasvamaan aika lailla.
Tää nyt tietty koskee vain niitä tapauksia, missä vaimo ja perhe on syöjättären tiedossa, ja silti pitää lähtee onnen ongintaan välittämättä seurauksista.
kuka tässä nyt on puhunut muuta kuin yleisesti että miksi haukkua täällä näitä "kakkosia" kun vika on kuitenkin siinä omassa ukossa. niin laittakaa piru vie nimet esille , niin ainakin ne ketkä eivät halua sekaantua varattuihin, tietävät varoa..katsos kun ne ukko kullat ei yleensä kerro että ovat varattuja...mistähän johtuu... ;O)
vaan valehtelevat olevansa vapaita, sormuksia ei sormissa näy.
Yksi kusetti monta kuukautta, esitteli kaverin asunnon omanaan. Todellisuudessa asui toisessa kaupungissa 40 kilometrin päässä vaimon ja 2 lapsen kanssa.
tiedä mistä se johtuu ,sehän on yksinkertainen juttu ,katso kun täytyy sitä pilla saada ,siitä se johtuu , toivottavasti et enään kysele muuten luulen että olet IDIOOTTI .
ilman sitä pillun saamistakin. Riittää kun vähän pitää kädestä kiinni ja jaksaa kuunnella murheita.
ja parasta vielä ,että sitä sormusta yritetään repiä salassa pikaisesti sormesta pois kun ravintolassa tavataan kiinnostava nainen... ja syyllinenhän oli se syöjätär..?? ;)
on sit jo monestakin kokemusta?
Kannattais muutenki lukee jutut loppuun asti, ennenkuin alat keuhkoon; mä puhuin just niistä ämmistä jotka tietää et ukko on varattu ja silti aloittaa piiritys-rumban.
Ja silloin on syytä kummassakin, myös syöjättäressä niinkuin äijässäkin.
et taida olla nähnyt mitä se touhu on tuolla ravintolassa?? Ei todellakaan tarvise lähteä varatun mukaan, sitä en tarkoittanut, vaan että innokkaimmat seuraan tunkijat ovat juuri näitä varattuja.Sinkkumiehet eivät ole yhtä röyhkeitä. Olen työni vuoksi sitä touhua sivusta pitkään seurannut ja naureskellut tätä sormusten piilotusta yms selityksiä ,että saisi naisen, josta on kiinnostunut , lähtemään mukaansa ... ja kun yksi ei lähde, siirrytään seuraavaan.. ;O)
paras ratkaisu, mutta jos sinkkunaiset huomaatte että mies paljastuukin varatuksi, olisi ehkä hyvä ilmoitella siitä täällä. Me naiset olemme jo tarpeeksi kauan kestäneet valehtelua ja nettipettämistä joten eikun käräyttämään ukot. :) Samaa mieltä kyllä olen että turhaa naisia siitä syyttä jos mies juoksee vieraissa.
tätä palstaa lukee muutamakymmentä petettyä ja ainakin puolet ukkomiehistä juoksee vieraiden helmojen perässä. Tuskin kohtaisivat nimet täällä, sitäpaitsi sen kiellettyä. Enemmän se on teidän vaimojen tehtävä paimentaa niitä ukkojanne, kuin naisten joille he esittävät poikamiehiä.
Täytyykö miehiä ihan oikeasti paimentaa? Kenen omaisuutta ne ovat? bruu, erkki alas tulee tänne nyt kello on jo kahdeksen, hampupesulle ja petiin jo sassiin.
sellaisen kieltää ,että ei saa ilmoittaa julkisesti, jos on jonkun kanssa naimisissa? Lehdessähän niitä ilmoituksia on joka päivä, oikein kuvan kanssa...
sillä vastaukseni oli osoitettu toteamukselle: "Lista ehkä ei paras ratkaisu, mutta jos sinkkunaiset huomaatte että mies paljastuukin varatuksi, olisi ehkä hyvä ilmoitella siitä täällä."
Samanlaista listaa kyllä kaivataaan varatuista naisista, niin osaavat huoripukit sitten varoa heitä...
Onhan se tärkeätä, että kylän hännänheiluttajat voivat jostain tarkistaa, että onko joku vaimo ja perheenäiti, että osaa pitää näppinsä erossa.