Tippui 2 kiloa heti

Aloitin kaalisoppadietillä maanantaina ja tiistai-aamuna oli 2 kiloa vähemmän.
Pitänee jatkaa, vaikka tekisi mieli syödä jotain.
Saa nähdä mitä vaaka näyttää huomenaamulla. Olen ottanut yhden monivitamiinitabletin.
81909
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

se NESTE lähtee mikä on lähteäkseen ensin! Jos paino putoo noin äkkiä niin kyl se tulee äkkiä takaskin..Oikean "läskin" polttaminen tapahtuu sit aerobisella liikunnalla (kävely, pyöräily ym.) ja vaatii todellista pitkäjänteisyyttä.
Jos on ylipainoinen niin kannattaa myös noudattaa takuuvarmaa sääntöä: Syö vain kun on nälkä äläkä ahnehdi! Terveellistä ja kevyttä ruokaa saa kyllä syödä, ei tartte kiduttaa itteään.:) Lisäksi: löydä ilo liikunnasta! Ja herkkupäivä kerran viikossa on muuten sallittua! ;) Ja muista: VESI kiihdytää aineenvaihduntaa, eli ruokaa ei "kerkeä varastoitua" niin paljon!:)

Äänestä
  • Ajattelin, että yritän vetää tätä viikon ja sitten mennä painonvartijoihin. Kun ei oikein jaksa odotella alkuun pitkään. Tässä on komas päivä menossa, kallistuu iltaan ja hyvinhän tuo on mennyt. Vettä litkin.

    Äänestä

  • Mutta parempi niinkin kirjoitti:

    Ajattelin, että yritän vetää tätä viikon ja sitten mennä painonvartijoihin. Kun ei oikein jaksa odotella alkuun pitkään. Tässä on komas päivä menossa, kallistuu iltaan ja hyvinhän tuo on mennyt. Vettä litkin.

    Tsemppiä sulle!:) Toivottavsti onnistut! Sori toi mun sauhuuminen tossa..x)

    Äänestä

mitä kyseiseen kaalisoppaan tulee? :) voiko joku antaa reseptin? kiitos :P

Äänestä
  • Netiltä löytyy. Siellä on montakin ohjetta.

    Äänestä

vaan paskalla!!ei päivässä laihduta ,ei millään konstein muutakun paskalla käymällä.

Äänestä

Hyvinhän tämä sujuu. Lisään kaalisoppaan rajusti mausteita. Piri-piriä, sipulin- ja valkosipulin varsia (olen itse kasvatellut), mustapippuria, sellerin lehtiä (itse kasvatellut), viime kesän kuivattuja nokkosia ja persiljaa ja ruohosipulia (omasta maasta) ja mitä nyt sattuu löytymään mausteita. Olen ottanut monivitamiinitabletin.
Vielä kolme päivää jäljellä. Vettä litkin. Olen laittanut siihen vähän inkivääriluisuja.

Äänestä
  • paljon olet laihtunut tähän mennessä? monta päivää olet ollut kuurilla? mikä oli lähtö painosi ? syötkö mitään muuta ku keittoa päivässä? :) kiitosss

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toinen päivä menossa kirjoitti:

Aloitin kaalisoppadietillä maanantaina ja tiistai-aamuna oli 2 kiloa vähemmän.
Pitänee jatkaa, vaikka tekisi mieli syödä jotain.
Saa nähdä mitä vaaka näyttää huomenaamulla. Olen ottanut yhden monivitamiinitabletin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu