Haussa uusi pikkusportti, loppumetreillä joko Fiesta tai Yaris. Turbovehkeitä en halua talliini niiden vikaherkkyyden, joko-tai-luonteen takia (milloin ollaan väännön alueella tai milloin ei). Tehokas vaparikone olla pitää, nautin aktiivisesta ajamisesta eli kepitystä ja kierrättämistä saa olla.
Kumpi noista ois fiksumpi: Yaris TS vai Fiesta ST? Fiestassa isompi 2-litrainen ja 150 hv kone, Yaris taas 3 v takuulla ja uudempi korimalli.
Kumpi noista ois fiksumpi: Yaris TS vai Fiesta ST? Fiestassa isompi 2-litrainen ja 150 hv kone, Yaris taas 3 v takuulla ja uudempi korimalli.
Vastaukset 3
Vanhimmat
olevan, kas kun et laittanu vielä listalle volkkaria ja bmw,audi ym roskaa!!
paremmin tuntematta, Yariksella on varmasti parempi jälleenmyynti arvo. Vaikka toisaalta "erikoismalleilla" on muutenkin parempi jm-arvo.
Yaris:
-uudempi korimalli
-korkea laatu ja käyttövarmuus
-kone Tojon tapaan kestää kamalaakin rääkkiä
-turvallisempi (myös kuskin polviturvatyyny)
-pienempi kulutus
-saa takaovillakin
-vähemmän melua
-parempi myyntiarvo ja haluttavuus
-mielestäni paremman näköinenkin
Itsekin unohtaisin kaiken maailman turpo-urpot, ne eivät reagoi mm. liikennevalolähdössä yhtä herkästi ja nopeasti kuin nämä vaparit; jäävät ratkaisevasti lähdössä joten hivenen heikompi kiihtyvyys kompensoituu sillä ja turbomallit katselevat takavaloja.