Mitä mieltä olette tälläisesta. Olen nyt seurustellut poikaystäväni kanssa yhdeksän kuukautta. Minä käyn koulua ja hän on työttömänä. Yöt hän pyörii kaupungilla. (kertoo ajelevansa autolla ja juttelevansa tuttujensa kanssa) Päivät hän nukkuu ja kun pääsen koulusta olemme yhdessä n. yhteentoista asti. Normaalisti hän menee kaupungilta kotiinsa n. neljän aikoihin mutta yöt saattavat venyä kahdeksaankin asti. Pettämistä en usko, koska hän on kerran minua pettänyt ja sanoin että toisesta kerrasta se on heti poikki ja saan kuitenkin jotakin kautta tietää asiasta. Olen kyllä ilmaissut hänelle etten pidä että hän luuhaa yöt kaupungilla mutta minkäs teet. Muutama kuukausi vielä niin hän menee inttii, ja sitten kyllä loppuu väkisinki kaupungilla luuhailut. Mutta onko tämä teidän mielestä reilua? En haluasi kahlita toista. Mutta epäilyttää mitä kaikkea tekevät kaupungilla. Luottamus ei siis ole täydellinen. Olis tosi kiva jos kirjottaisitte mitä mieltä ootte tästä
Mitä mieltä tästä?
4
693
Vastaukset
- Heman
amis...eli kasvaako ylähuulen päällä haivenia? Jos on, niin autolla ajo ja pakoputken paukuttelu kaupan parkkipaikalla on ihan normaalia.
- Kaisa
No en mä nyt usko että tuo on ihan ratkaisi tähän "ongelmaan". Ei kasva haivenia eikä oo tapana myöskään paukutella pakoputkella.
- Silmät auki
Hei herää!
- killi
Mun poikaystävä käytti huumeita. Just tota samaa... yhdellä kämpillä olivat. Tulin 100 kilsan päästä sen luokse ja öisin jätti mut yksin. Joskus jo iltaisin... ja kun sain tietää niin sanoin että joko mä tai kama, ei molempia.
Ei sun poikaystävä välttämättä näin paha oo!!! Tulipa vaan mieleen:)
Meillä on mennyt tuon jälkeen loistavasti, asutaan yhes toista vuotta ja kihloissa ollaan ja kaikki hyvin.
Kyllä miestä pitäisi vähän kahlita, ei tuommonen kaupungilla luuhaaminen kovin kivalta tunnu. Sano poikaystävällesi että miltäpä susta tuntuisi jos minä olisin yöt kaupungilla??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1057411
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1005255Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163506Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253451Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352544Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191866Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3451485Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?551318