http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1520660
Ja ei muuta kuin vaan lisää näitä uutisia, piristää rehellisen yrittäjän mieltä.
Vaikka täytyy myöntää että sininen taivas ja aurinkokin tekevät sen ;o)
Ja ei muuta kuin vaan lisää näitä uutisia, piristää rehellisen yrittäjän mieltä.
Vaikka täytyy myöntää että sininen taivas ja aurinkokin tekevät sen ;o)
Vastaukset 4
Vanhimmat
Auringosta iloisuutesi varmaan johtuu ja siitä että on muutoksen vuosi - jolloin katsotaan onko käsissä hiekkaa, joka näytti jalokiviltä. Auringollakin on aina aikansa...!! Olen muuten samaa mieltä sinun kanssasi jees, lisää totuutta vain esille!
30 päiväsakkoa ei oo paljon. Mikähän oli oikeudenkäyntikulujen osuus tuosta 13 000€:sta?
Jos lasketaan että 50 levyä ja ammattilevyn ero kotilevyyn 200€ tekee jo 10 000E. Vähintään tuo ja mieluummin tuplana tekijänoikeusmaksuja. Ja siihen päälle oikeudenkäyntikulut.
Kovin näyttää yhtäkkiä edulliselta toiminnalta tuo piraattien soittelu. Kyllä rapsut pitäis olla riittävät ettei houkuttelisi muita yrittämään.
Se tulee sen myötä että työt loppuvat. Ravintoloitsijat eivät ota mielellään kärähtäneitä vetämään enää millään levyillään karaokeiltoja.
Yleensä jäävuoren huipun alta paljastuu paljon muutakin.. Ei se rangaistus,vaan sitä saa mitä tilaa. Minkäs sille voi jos itse kaiken pilaa?
totta. Lähinnä ajan kuitenkin takaa sitä että konkreettinen ja välitön rangaistus pitäis olla niin merkittävä ettei kukaan haluaisi ottaa riskiä. Jos koko rahallista hyötyä ei menetä niin sehän käy bisneksestä. Oikein hyvästäkin jos kiinnijäämisen riski on pieni.