Värjätäänkö missään alapään karvoja Pirkanmaalla? Vai pitääkö mennä pokkana kosmetologilta tai muulta vastaavalta kysymään suoraan?
Alapään karvojen värjäystä
5
2314
Vastaukset
- värjätään
Kyllä värjätään.
Värjään itse kotona.
Mitä sitä turhaan toisilta kyselemään vaan tartu suoraan karvoista kiinni.
Itse värjäsin viimeviikonlopuksi pinkiksi! - oooiro
Värjäys sujuu kotonakin. Kosmetologeilla on myynnissä alapään karvojen värjäykseen tarkoitettu tuote. Ellei halua värjäyttää siellä, voi ostaa pussin ja hoitaa värjäyksen itse.
- lili-says-cool
Okei, mä en tienny et tällästä tehdään noin niinkuin `yleisesti`.
Kuulostaa hauskalta!
Kertokaa mulle vähän tarkemmin....
esim.
-pystyykö tummia värjäämään mitenkään?
-minkälaisii ne värit on? (värivalikoimaa&?) - ....
Jossain lehdessä oli juuri juttua jostain "alapääväristä", en muista lehteä saati jutun sisältöä tarkemmin.
Useimmilla on tummat häpykarvat joten luultavasti ensin täytyy suorittaa värinpoisto...- llyokhok
Tuolla maahantuojan sivulla ei blondauksessa puhuttu värinpoistosta.
Tässä lainaus nettisivulta:
"Ensimmäinen väri joka on tarkoitettu "niille karvoille".
Betty värjää luonnollisesti, peittää harmaat sekä sointuu muuhun kokonaisuuteen.
Jokainen pakkaus pitää sisällään turvallisen tarkkaan kehitetyn tippumattoman värin, sekoitusastian, levittimen, suojakäsineet ja helpot käyttöohjeet.
Värit: Saatavana 4 luonnollista sävyä ja 5 kirkasta erikoisväriä"
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261760
- 1081250
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381101- 491009
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni55930- 130920
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v240888Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?76786Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu56758Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178749