Androcur-lääkitys

Diane

Onko kenelläkään kokemusta ks. lääkityksestä? Itselläni on ollut se käytössä jo puoli vuotta, tuloksena vain pahoja sivuvaikutuksia ja karvankasvun entistä nopeampi lisääntyminen. Jos joku haluaa keskustella yksityisemmin kuin tässä, voin antaa sähköpostiosoitteen.

4

3635

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hairy

      Moi!
      Mä en ole hakenut mitään apua tähän ongelmaani, koska häpeen niin paljon karvojani, etten kehtaa mennä edes lääkäriin.
      Olisi tosi ihanaa vaihtaa ajatuksia jonkun kohtalotoverin kanssa...

    • Nova

      Millaisia sivuvaikutuksia sinulle on Androcurista tullut? Itse en ole huomannut epätoivottuja sivuvaikutuksia, vaikka olen käyttänyt sitä jo 7 vuotta.

      • Diane

        Mulla annostus on 1 tabletti kierron kymmenenä ensimmäisenä päivänä. Millanen sulla? Tämä kun ei tunnu riittävän, karvojen kasvuvauhti on kyllä hieman hitaampaa, mutta leviäminen uusille alueille jatkuu silti koko ajan ja karvoitus tihenee... eli karvojen kasvutapa muuttui toisenlaiseksi lääkityksen alottamisen jälkeen.

        Ja niistä sivuvaikutuksista... Ensimmäiset kuukaudet kärsin oudoista kivuista, joita en oo ikinä ennen kokenu. Ne onneks loppu sitten aikanaan itsestään, valvottuja öitä en ois enää paljoa kauempaa kestänytkään... Hiukset ja iho kuivu suorastaan piloille, vaikka aina ennen ollu helposti rasvottuvat. Nyt reilun puolen vuoden jälkeen maksa ei enää kestä ja joudun lopettaan.

        Onko lääkäri arvioinu sitä, että mitä tapahtuu kun joskus lopetat Androcurin? Onko karvankasvu pysyvästi vähempää? Vai onko elimistö tottunu lääkkeeseen niin että sen lopettamisen jälkeen karvankasvu villiintyy alkuperäistäkin paljon pahemmaksi?

        Aiheesta voi kirjotella myös: [email protected]


    • Epätoivoa_ilmassa

      Hei! Tämä on vanha ketju, mutta Googlen avustamana löysin tämän. Jos jollakulla olisi kokemuksia tästä tai muista hirsutismin hoitoon käytettävistä lääkkeistä, olisin hyvin kiitollinen, jos voisitte jakaa niitä. Diane novat ei itselläni tehoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      56
      1198
    2. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      153
      1158
    3. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      60
      1085
    4. Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa

      Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo
      Ikävä
      82
      986
    5. Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen

      Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu
      Kajaani
      47
      907
    6. Nyt tiistain galluppi alkaa....

      Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä
      Ikävä
      55
      828
    7. Rakastan ja ikävöin sinua

      Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä
      Ikävä
      54
      800
    8. Miten aiot saada kaivattusi?

      1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?
      Ikävä
      54
      775
    9. Upea takamus

      Sulla on nainen upea takamus.
      Ikävä
      32
      722
    10. KIIKKUSTUOLI

      Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin
      80 plus
      71
      721
    Aihe