On se ikävä näky kun joku aikuinen sytyttää julkisella paikalla tupakan ja ryhtyy polttamaan sitä.
Tupakoitsijat muistuttavat toisiaan. Heikäläiset ovat lyhyitä, lihavia, epäsiistejä ja jostain syystä heillä on rasvaiset hiukset.
Nyt joku käryttelijä rupeaa huutamaan, että se on heidän asiansa mitä he tekevät.
Ja minä vastaan hänelle: turpa kiinni!
Teikäläisten savut kulkeutuvat myös normaalien ihmisten keuhkoihin ja näin ollen tämä juttu ei ole ollenkaan teidän yksityisasia.
Hävetkää!
http://www.youtube.com/watch?v=WmxT21uFRwM&feature=related
"Tupakointi vaarantaa terveytesi"
MarttyyriMallari-TTt
Tupakoitsijat muistuttavat toisiaan. Heikäläiset ovat lyhyitä, lihavia, epäsiistejä ja jostain syystä heillä on rasvaiset hiukset.
Nyt joku käryttelijä rupeaa huutamaan, että se on heidän asiansa mitä he tekevät.
Ja minä vastaan hänelle: turpa kiinni!
Teikäläisten savut kulkeutuvat myös normaalien ihmisten keuhkoihin ja näin ollen tämä juttu ei ole ollenkaan teidän yksityisasia.
Hävetkää!
http://www.youtube.com/watch?v=WmxT21uFRwM&feature=related
"Tupakointi vaarantaa terveytesi"
MarttyyriMallari-TTt
Vastaukset 24
Vanhimmat
normaaleille ihmisille,
ei asian pitäisi koskettaa sinua mitenkään....
voi sen noinkin sanoa.
"Ihan miten haluat"
MarttyyriMallari-TTt
miettiä, montako tulipaloa on saanut alkunsa tupakasta.
Nämä tussuttelijat ovat polttaneet enemmän taloja kuin pyromaanit :(
"Aika ikävää porukkaa"
MarttyyriMallari-TTt
moni on polttanut myös itsensä.
On se ikävä näky kun joku aikuinen kävelee läskit hyllyen julkisella paikalla.
Läskit muistuttavat toisiaan. Heikäläiset ovat lyhyitä, lihavia, epäsiistejä ja jostain syystä heillä on rasvaiset hiukset.
Nyt joku läski rupeaa huutamaan, että se on heidän asiansa mitä he tekevät.
Ja minä vastaan hänelle: turpa kiinni!
Teikäläisten ihrat näkyvät myös normaalien ihmisten silmiin pilaten koko päivän ja näin ollen tämä juttu ei ole ollenkaan teidän yksityisasia.
Hävetkää!
"Ylipaino vaarantaa terveytesi"
ihan oikeassa ja on mukavaa huomata, etten ole ainoa yhteiskunnallisesti valveutunut henkilö täällä.
"We are the world"
MartyyriMallari-TTt
Nykyään kaupungin kadut ovat täynnä tupakan polttajia kun kapakoissa ei saa sauhutella. Seuraavaksi voitaisiinkin lailla kieltää kadulla tupakointi ;)
omista keuhkoistasi. Älä puutu muiden asioihin.
huolehdinkin ja yksi asia mistä olen huolissani on sinunkaltaiset julkisilla paikoilla röyhyttelijät.
"Älä polta päreitäsi"
MarttyyriMallari-TTt
tupakointia enemmän,kuinka pieni mies minä olen?
kans tupakoijia niin paljon. Selkärangattomia vätyksiä ovat!
"Onneksi ravintolat ovat savuttomia"
Tupakoimaton suomalainen akka
Onneksi olkoon (: Tiesin että sinäkin olet tupakoimaton ihminen.
"Saat remmiä siitä huolimatta"
MarttyyriMallari-TTt
sitä remmiä. Et kuitenkaan anna. )=
"Lupaukset on aina pidettävä"
Hekumoiva suomalainen akka
ehkä minä nyt annoin turhia toiveita, mutta jos joskus satumme törmäämään, niin voisimme ainakin keskustella masokismista.
"Tuntematon alue minulle"
MarttyyriMallari-TTt
Keskustelemme asiasta pitkään ja hartaasti.
"Tuntematon alue myös minulle"
Kokematon suomalainen akka
kaljaa juovia ihmisiä, niillä kaikilla on viikset ja ne käyttää tennissukkia sandaalien kanssa.
ja nämä kalapuikkoviiksiset typerykset ilmestyvät
ihan kohta katukuvaan siemailemaan kaljaa.
"Vaihtaisivat edes sukkansa"
MarttyyriMallari-TTt
Mulla ei ole viiksitä. Mulla on parta. Ja tennissukkia sandaalien kanssa en myönää käyttäväni. Minultahan puuttuu täysin sellaiset ylellisyystuotteet, kuin urheilusandalit.
Suomi on vapaa maa ja ulkona tupakointi ei ole kiellettyä.
Ei tupakoitsijoilla ole muuta yhtäläisyyttä kuin et polttavat röökiä, seasta löytyy pitkiä ja lyhyitä, hoikkia siinä missä lihaviakin.
Tää sun normaali ihmises joka ei tupakansavua halua hengittää hän voi vaihtaa vaikka kadun toiselle puolelle missä ilma on hivenen raikkaampaa, mitä ny siinä sivussa saa vetää keuhkoihin raskasmetalleja sekä kaikkee muuta sontaa.
että miksi tanja k tai siis s on niin rupsahtanut nopeasti..Mutta hänhän onkin tupakoinut ties kuinka pitkään mutta salaa.
En ymmärrä miksi joku tahtoo tehdä itsestään riippuvaisen päihteestä joka ei edes kunnolla nouse päähän?
Vähän kuin käyttäisi huumetta josta ei tule miellyttävä olo alkuunkaan, koskaan - ja tekisi sillä itsensä riippuvaiseksi ja sitten vasta "nauttisi" kun saa poistaa vieroitusoireet joita tuosta typerästä huumeesta sitten tulee - ja kutsua sitä vieroitusoireiden hallintaa hienoksi ja itselle sopivaksi elämäntavaksi. Voi herramunjee.
Järjetöntä typeryyttä - olkoonkin että itse olen sitä touhua tehnyt muutaman vuoden elämästäni. Mutta pitää tehdä typeryyksiä tunteakseen ne *virnistelee*
Mielestäni päihdemielessä on järkevämpää vedellä mitä tahansa päihdettä mistä tulee edes jollain tapaa edes-muka-positiiviset TODELLISET fiilarit. Viinaa, heroiinia, amfetamiinia, ekstaasia tai hamppua... tai vittu vaikka jotain sieniä. Niissä on sentään joku todellinen JUTTU josta voi pitää, ominainen vaikutuksensa. Tupakassa on vain haittoja - ja se on helvetin iljettävä tapa.
Yhtä hyvin voi puukottaa itseään mahaan. Se on yhtä älykästä. Yleensä päihteilyssä on muutamia hyviä puolia ja paljon negatiivisia. Tupakassa ei ole alkuunkaan hyviä puolia. Tupakka on paskin huume/päihde jota maailma päällään kantaa ja tupakoijat ovat idiootteja tai umpiriippuvaisia ressukoita.
Tietenkin nikotiini hidastaa tiettyjen aivokemikaalien palaamista takaisin synapsirakoon joka PIDENTÄÄ NAUTINTOA. Se on ainoa syy käyttää nikotiinia.
Tosin silloinkin järkevämpää olisi pistää kielen päälle nicoretteä kuin polttaa rööki koska nikotiini on se juttu, ei se kamalan makuinen ja hajuinen ja terveysongelmia aiheuttava SAVUke.
Sitäpaitsi moinen nikotiinin hyötykäyttö vaatii yhdistelmän jonkun toisen päihteen kanssa - tai seksin - tai jonkin muun nautinnon. Eli siis sekakäyttäjien juttuja.
Tupakka on paskaa.
osaatko suomea? Tupakoinnin poltto..
Tupakan poltto ei tupakoinnin poltto :)Kouluun takasin tossusankari :)