MUTTA HEI...!!!!!

Jos koira lyö kissaa, niin saako kissa lyödä takaisin..?

Miksi?/Miksi ei?


Jos sammakko lyö hirveä, niin saako hirvi lyödä takaisin..?

Miksi?/Miksi ei?


Jos joulupukki lyö hämähäkkimiestä, niin saako hämis lyödä takaisin..?


Miksi?/Miksi ei?


Jos, jos, jos.....blääh.
1160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kissa saa lyyä takas, ku ne on melko tasaväkisiä ja/tai kissa pienempiki yleensä.

Hirvi ei saa lyyä sammakkoa, koska se kuolee. Sammakon lyönti ei oo ees sattunu yhtään. Hirvi voi kostaa muuten, jos on kostonhaluinen. Ei kyl pitäs ikinä kostaa.

Hämis on ilmesesti ollu paha tai sit joulupukki onki todella paha. Hämähäkkimies saa ite päättää, ottaako riskin ja lyö takas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuka löi ketä. kirjoitti:

Jos koira lyö kissaa, niin saako kissa lyödä takaisin..?

Miksi?/Miksi ei?


Jos sammakko lyö hirveä, niin saako hirvi lyödä takaisin..?

Miksi?/Miksi ei?


Jos joulupukki lyö hämähäkkimiestä, niin saako hämis lyödä takaisin..?


Miksi?/Miksi ei?


Jos, jos, jos.....blääh.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu