Afro suoriin hiuksiin?

Elikkäs kysymys olis, että saako afron mitenkään täysin suoriin hiuksiin vai pitäskö olla luonnollisesti kiharat hiukset, että olis mahdollista?
2548
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

olen sellaisen tehnyt kaverilleni.. eli ihan perus permis aineilla ja kaikista pienimmillä rullilla jotka on varmaan 1cm halkasijaltaan

Äänestä

Kyllä supertiukan kiharan saa piikkisuoriinkin hiuksiin permiksellä. Edellisen vastauksen rullan halkaisijaan (1cm?) korjaisin sen verran, että ihan perus permis tehdään usein noin sentin halkaisijaltaan oleviin rulliin. Kunnon afro kierretään tulitikun ohuille rullille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


d0ykeelee kirjoitti:

Elikkäs kysymys olis, että saako afron mitenkään täysin suoriin hiuksiin vai pitäskö olla luonnollisesti kiharat hiukset, että olis mahdollista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu