Uskaltaisko Treffeihin

Onko jo Todella Säälittävää ja Epätoivoista, jos laittaa netin treffipalstalle profiilin? Kuvan kanssa? Toimiiko ne palstat edes, siis onko kukaan normaali saanut sieltä kumppania!?? Jos saan vaan taas hävetä jos vaikka tutut näkee mun ilmoituksen sieltä.... Äh, taitaa olla parempi kun menen takaisin vällyihin ja unohdun sinne. Herään sitten ensi syksynä, kun on pimeää.
Terveisin Nainen vm. 79
5802
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ja vähän aikaa sitten kun yritin laittaa niin ekan sivun jälkeen tyssäsi kun valitti jotain "tilapäistä" virhettä.

Äänestä

Samat ajatukset on ittelläni mielessä pyörineet. Olishan se kiva löytää tohon viereen joku jonka kanssa vois elämänsä jakaa, ja perheen perustaa, mutta mietityttää just millasta ja kuinka luotettavaa porukkaa tuolla pyörii. Sitten on vielä sekin että olin aikoinani koulukiusattu, mikä aiheuttaa vieläkin omat ongelmansa kuten arkuutta olla julkisesti esillä, ja pelkoa kelpaamattomuudestaan . Mies vm. 78

Äänestä

Ei todellakaan ole noloa hakea kumppania netin kautta. Itse olen tapaillut monia mukavia naisia netin kautta vaikkakaan mitään pitkäaikaista ei ole kohdalleni (vielä) sattunut. Kuvaa en profiiliin laittaisi vaan suosittelen panostamaan enemmän kirjalliseen puoleen. Kuvat voi sitten vaihtaa mikäli jokin mielenkiintoinen henkilö löytyy.

Äänestä

Eikö se ole vähintään yhtä noloa roikkua siellä samassa baarissa metsästämässä seuraa joka perjantai?

Laita nyt ihmeessä ilmoitus kehiin ja ylläty! Täällä kun lukee ihmisten mielipiteitä, niin tottakai jokainen on negatiitivinen viesti. Ei ne onnistujat ja onnelliset tänne tule kirjoittamaan mitään.

Äänestä

Netissä on helpompi tutustua ihmiseen luontevammin ja vieläpä selvinpäin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laittaa ilmoitusta?! kirjoitti:

Onko jo Todella Säälittävää ja Epätoivoista, jos laittaa netin treffipalstalle profiilin? Kuvan kanssa? Toimiiko ne palstat edes, siis onko kukaan normaali saanut sieltä kumppania!?? Jos saan vaan taas hävetä jos vaikka tutut näkee mun ilmoituksen sieltä.... Äh, taitaa olla parempi kun menen takaisin vällyihin ja unohdun sinne. Herään sitten ensi syksynä, kun on pimeää.
Terveisin Nainen vm. 79

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu