Marykay

Heippa! Te jotka kokeillu jotain marykayn tuotteitan niin mitä piditte? Ovatko parempia kuin vaikka esimerkiksi Biotherm ja muuta vastaavat?

Entä niiden hinta? Kaikkialla vaan lukee, että kalliita. Mutta Mikä on kallis? Paljonko esimerkiksi kasvovesi maksaa? Yli vai alle 20e?
5401
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minä olen hurahtanut meikkivoiteeseen, aivan ihana! Sain testiksi yhden tuubin ja nyt olen koulussa siihen.

Olen kokeillut lorealit, maxfactoryt, lumenet, cliniquet, blascot yms läpi tuloksetta.

Mary Kayn meikkivoide on minulle paras, peittävä , mutta hengittävä.

Äänestä
  • Voit kertoa tuon veikkaamasi hinnat kahdella... Kallista on! Itse pidän kyllä tuotteista, mutta tilaan vaan noin kerran vuodessa ja käytän sivussa muita merkkejä.

    Äänestä

  • KVa kirjoitti:

    Voit kertoa tuon veikkaamasi hinnat kahdella... Kallista on! Itse pidän kyllä tuotteista, mutta tilaan vaan noin kerran vuodessa ja käytän sivussa muita merkkejä.

    Hei! Itselläni on ollut Mary Kaylta putsari, jossa on 3 tuotetta yhdessä, eli puhdistusaine, hellä kuorinta ja raikastava kasvovesi, siis nämä kaikki koottu yhteen tuubiin yhdeksi putsariksi! Tämä tuote mulla maksoi oliko se noin 40, MUTTA, tällaisissa tuotteissa on aina se ero, että kesvätät pidempään.
    Mulla kestää tuo putsari yleensä noin 9 kk. Ja kosteusvoide, joka oli 25e kestää myös tuon 9 kk.
    Mulla on myös tuota meikkivoidetta, ja olen todennut myös edellisen kirjoittajan tapaan sen hyväksi, hinta taisi olla 25e ja tuo yksi pieni purkki mulla on kestänyt noin vuoden vaikka käytän useampana päivänä viikossa :) että älä katsele hintoja kauheasti tällaisessa tapauksessa, markettituotteita kun saa olla joka kuukausi ostamassa lisää.
    Ja hyviä ovat mary kayt!

    Äänestä

  • pelkkä kasvovesi maksaa 22€, pullossa on 192ml. saman sarjan kosteusvoide maksaa 25,00€/ 118ml.

    sitten 3in1 puhdistus(kasvovesi, puhdistus,kuorinta) 40,00€/ 127g ja saman sarjan kosteusvoide 43,00€/100ml

    marykaylla on siis kaksi ihonpuhdistussarjaa Basic( kaikki tuotteet erikseen, nuoremmille) ja Timewise (3in1, hoitavampi aikuiselle iholle)

    Äänestä

pelkkä kasvovesi maksaa 22€, pullossa on 192ml. saman sarjan kosteusvoide maksaa 25,00€/ 118ml.

sitten 3in1 puhdistus(kasvovesi, puhdistus,kuorinta) 40,00€/ 127g ja saman sarjan kosteusvoide 43,00€/100ml

marykaylla on siis kaksi ihonpuhdistussarjaa Basic( kaikki tuotteet erikseen, nuoremmille) ja Timewise (3in1, hoitavampi aikuiselle iholle)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nimetön.... kirjoitti:

Heippa! Te jotka kokeillu jotain marykayn tuotteitan niin mitä piditte? Ovatko parempia kuin vaikka esimerkiksi Biotherm ja muuta vastaavat?

Entä niiden hinta? Kaikkialla vaan lukee, että kalliita. Mutta Mikä on kallis? Paljonko esimerkiksi kasvovesi maksaa? Yli vai alle 20e?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu