Kuollut ja elävä uhri sekaisin Malagassa!

2201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kahden uhrin henkilöyden sekoittuneen
Kirjoittanut: STT, 22.4.2008 22.4.2008 klo 06.47


HBL: Poliisi epäilee kahden uhrin henkilöyden sekoittuneen
STT, 22.4.2008


--------------------------------------------------------------------------------

Poliisi epäilee, että Espanjan poliisi on sekoittanut keskenään kahden bussiturman uhrin henkilöyden. Asiasta kirjoittaa Hufvudstadsbladet.
http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=126429

Turha kiire pois, myöskin tunnistamisessa.


Vastaa tähän viestiin
Kerro kaverille tästä viestistä Ilmoita asiattomasta viestistä




Google-mainokset
Joustava luottokortti 0€
Ei ennaltamäärättyä käyttörajaa Tutustu, kokeile ja saa palkintoja.
www.dinersclub.fi Ms Foorumi
Lue MS-taudista, sen diagnoosista ja hoidosta. Mukana MS-forum!
www.msmaailma.fi Iltalehti Keskustelut
Anna mielipiteesi kuulua , kommentoi päivän uutisia täällä.
www.iltalehti.fi

Äänestä

Ennen uhrit oli arkussa. Tähän uutisointiin on ensimmäisen kerran sekoittunut nämä uhrikäsitteet. Uhri-sanana tulee uhrattavan kuoleen eläimen käytöstä. Eläviä eläimiä ei uhrattu.

Onnettomuuden uhrit ovat kuolleita tai sitten on uutisoitu väärin. Jos jääpi henkiin on loukkaantunut.

Asialla on sillätavoin merkitystä, että jos uhreja niin kiire loppui siihen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


doublexsspostah kirjoitti:

Espanjassa osataan:
http://www.uusisuomi.fi/click/21376/1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu