Uskotko

neuvoihin? Miksi, jos uskot?
9329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

suhtaudun asioihin ja ohjeisiin kriittisesti. Mua on varmaan maailman toisiks hankalin alkaa neuvomaan miten elää ja olla.

Mut joo siis varauksella. Ku käyttää maalaisjärkeä ja karsii kaikki äärivastaukset pois niin uskosin täältä satelevan ihan fiksuja neuvoja.

Äänestä

Jos ne käyvät ns. järkeen ja sulautuvat maailmankuvaani eikä joku toinen ole pystynyt argumentein kumoamaan.

Miksi epäilisin, epäilyksen itsensä takia? Okei, descarteniaanisessa hengessä se on ok, mutta silti.

Äänestä

ja omasta maalaisjärjestä riippuen.

Äänestä

sen verran hataria, että haen täsmennystä toisaalta

Äänestä

miten neuvoon uskotaan?

Äänestä

mutta aina kun tulee hetkellisesti sellainen tunne että ehkä tää maailman meno ei niin perseestä ookkaan ja ihmiset vois olla jopa keskimäärin hyviä tyyppejä niin täältä kun lukaiseen muutaman saatanan ameeban jutun niin taas mennään vahvalla vitutuksella loppuviikko.

Tumma vai vaalea, hih hih nih, iiks, miten sattuikin et mä olin just sellainen :-;-)) Minä tykkään tummista, minä vaaleista.... Aivanko ko kuuntelis tai kattois jotain saatanan 12 vuotiaiden jutustelua.

Äänestä

joku luotettava mies kuten yrmio, scale, ratikkakuski, fredu, mmies jne palstan miehet. Tarkoitan, et pienellä plokkaamisella sieltä huomaa kyllä aina niitä totuuksia ja oikeita oppeja.

Ei mulla silti oo tullut minä&mies-tilannetta eteenkään, et en oo kyllä heidän suhteenaloitus- tai parisuhdeneuvoja päässyt ees kokeilemaan.:)

Äänestä

useiden näkemyksiä ja makustelen niitä. Omat näkemykseni muodostan kuitenkin itse. Joskus täällä(kin) voi huomata uusia näkökulmia asioihin. Turha niitä on suoraan tyrmätä, vaan niitäkin kannattaa pohdiskella.

Äänestä

"Uskotko
täältä saamiin 23.4.2008 klo 21.24
   neuvoihin?"

En. En usko.

Tietyssä mielessä nää vastaukset voi heijastaa asioita ihmisluonteesta. Siinä mielessä tää todella on kiinnostavaa. Ei muuten.

Tavallaan tällä palstalla todella on yhteiskuntaa "mikrokoossa", mutta toisaalta aika suppean ja aivoituksiltaan melko homogeenisen sakin hengentuotteita.

Tottakai jos mä jotain kysyn, niin asiallisia saamiani vastauksia mietin ja aidosti niitä arvostan. Mihinkään en kuitenkaan usko tosta vaan.

Lisäksi uskon, että sosiaalisimmat (hyvät sosiaaliset kyvyt omaavat) ihmiset on aika usein muualta kuin näiltä palstoilta, ainakin jos palstan kielenkäytöstä ja ihmisten kunnioittamisen tavoista jotain voi päätellä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


täältä saamiin kirjoitti:

neuvoihin? Miksi, jos uskot?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu