Olen jo keski-ikäinen nainen, ja elämän varrelta on kertynyt monenlaista kokemusta, mutta sellainen kokemus kyllä puuttuu, että mieheltä ei seksiä saisi, jos nainen sitä haluaa. Näiltä palstoilta olen kuitenkin lukenut, että on pihtaavia miehiä, jakorasiakammoisia yms.
Kertokaapa nyt, miehet, mitä minun pitäisi tehdä tai olla tekemättä, että jäisin ilman seksiä vongatessani. Toteuttamiskelpoiset ja hauskat ehdotukset lupaan testata sopivalla koemiehellä.
Milloin mieheltä ei saa?
8
1470
Vastaukset
- Mies 38 v.
ei varmaan saa (olen sinkku), jos nainen ei ole seksuaalisesti haluttava. Alkoholi joskus turruttaa harkintakyvyn, mutta onneksi harvoin.
Tiedoksi, että olen itse hyväkroppainen (ei kaljamahaa), sporttinen ja suht' kivannäköinen mies.
Naisen täytyy olla myöskin vapaa, joten en mene toisten suhteita pilaamaan, vaikka olisi kuinka vetävän näköinen mimmi (välillä on vaikeuksia, jos alkoholia on veressä).
Mulle on joskus 5-kymppisetkin tehnyt ehdotuksia ja heidän joukossaankin on helmiä. Lihavista en pidä alkuunkaan, mutta pieni iän tuoma pyöreys on OK.
Tietenkin riippuu sinusta millainen nainen olet. Jos olet hyvässä kuosissa ja seksikäs, niin minkäs sitä mahtaa, jos mopo karkaa käsistä...
Niin, onko miehellä varaa valita? Riippuu miehestä, mutta mä en vaan joka rysään tartu...eihän naisetkaan. - Äijä
.. käy niin, että en anna vaikka daami olis kuinka nami. Oon hyvännäkönen mies, ja omasta halusta sinkkuillu sellasen pari vuotta. Muutaman kerran on käynyt niin, että kun sitten ollaan naisen kanssa jo jommankumman luona, ei yhtäkkiä teekkään mieli antaa, vaikka kyse olis ulkoisestikin viehättävästä naisesta. Jälkeenpäin oon kelannu, et miks oon noin toiminu, ja näissä kaikissa oli yks yhteinen piirre. Niistä puuttu sellanen tietty NAISELLINEN ujous, joka saa ainakin meikäläisen sukat pyöriin jalassa. Eli liian alotteellinen ja päällekäyvä nainen sammuttaa meikäläisen innon aika tehokkaasti, jos en oo tuntenu tätä ihmistä pidempään. On se niin paljon kiihottavampaa kun joutuu vähän tekeen hommia SEN eteen.. Eihän kaupasta ostettu lohikaan oo niin hyvää, kun ite pyydetty särki..
- Testaaja
Sinä kirjoitit kyllä asiasta, jonka olen lähiympäristössäni pannut merkille. Minulla on ystävätär, jolla on vahva seksuaalivietti eikä hän aina jaksa olla "väsytettävänä" (vertaus kalanpyyntiin) vaan tarttuu itse rivakasti toimeen ja tekee suorasukaisia ehdotuksia miehille. Jotkut miehet pelästyvät ja pakenevat paikalta.
Eikö nykyisinä tasa-arvon aikoina naisella ole oikeus tehdä aloitteita? Ystävätärtä seuratessa olen ajatellut, että ehdotuksista pelästyvät miehet ovat heikkoja (huono itsetunto tai epäilys kyvykkyydestä aktiivisen naisen sängyssä). Onko näin?
Tuumiessani tätä selitystä totesin, etten ole koskaan tosiaan ollut "päällekäyvä". Minun mielestäni ei innokkuuttaan sovi näyttää, vaikka käytettyä autoa ostaessaan(= siis miestä sänkyyn kammetessa) sattuisi löytämään helmen. - Äijä
Testaaja kirjoitti:
Sinä kirjoitit kyllä asiasta, jonka olen lähiympäristössäni pannut merkille. Minulla on ystävätär, jolla on vahva seksuaalivietti eikä hän aina jaksa olla "väsytettävänä" (vertaus kalanpyyntiin) vaan tarttuu itse rivakasti toimeen ja tekee suorasukaisia ehdotuksia miehille. Jotkut miehet pelästyvät ja pakenevat paikalta.
Eikö nykyisinä tasa-arvon aikoina naisella ole oikeus tehdä aloitteita? Ystävätärtä seuratessa olen ajatellut, että ehdotuksista pelästyvät miehet ovat heikkoja (huono itsetunto tai epäilys kyvykkyydestä aktiivisen naisen sängyssä). Onko näin?
Tuumiessani tätä selitystä totesin, etten ole koskaan tosiaan ollut "päällekäyvä". Minun mielestäni ei innokkuuttaan sovi näyttää, vaikka käytettyä autoa ostaessaan(= siis miestä sänkyyn kammetessa) sattuisi löytämään helmen.Noita asioita perusteellisesti. Itsekin mietin, voisiko syynä olla alitajuinen huono itsetunto. Yritin tossa muistella noita tilanteita jolloin sanoin ei, ja muistan ainakin yhden kyseisistä naisista kehuneen, kuinka miehet niin helposti lankeavat hänen edessään. Ehkä sitten kyse on siitä itsetunnosta, mutta ainakin mulla sytty sillon ehdoton halu näpäyttää naista niin, että meikäläinenhän ei "pimpsaa palvo". Näin tasa-arvon aikanahan naisella todellakin on oikeus tehdä niitä alotteita, ihan niin kuin myös miehelläkin on oikeus kieltäytyä olemasta "helppo nakki".
Välillä kyllä oikein provosoivakin nainen tuntuisi hyvältä vaihtoehdolta, mutta silloin pitäisi tuntea paremmin..
Itsetunto kysymys tai ei, niin kaikesta huolimatta nainen minun mielestäni on naisellisempi ja viehättävämpi silloin, kun ei yritä käyttäytyä kuin mies... Miehellähän yleensä on jo ne kaverit joiden kanssa sitä futista tsiigataan. Ei niiden kanssa punkkaan mennä, vaikka niillä oliski tissit ja vako.. - Rampo
Testaaja kirjoitti:
Sinä kirjoitit kyllä asiasta, jonka olen lähiympäristössäni pannut merkille. Minulla on ystävätär, jolla on vahva seksuaalivietti eikä hän aina jaksa olla "väsytettävänä" (vertaus kalanpyyntiin) vaan tarttuu itse rivakasti toimeen ja tekee suorasukaisia ehdotuksia miehille. Jotkut miehet pelästyvät ja pakenevat paikalta.
Eikö nykyisinä tasa-arvon aikoina naisella ole oikeus tehdä aloitteita? Ystävätärtä seuratessa olen ajatellut, että ehdotuksista pelästyvät miehet ovat heikkoja (huono itsetunto tai epäilys kyvykkyydestä aktiivisen naisen sängyssä). Onko näin?
Tuumiessani tätä selitystä totesin, etten ole koskaan tosiaan ollut "päällekäyvä". Minun mielestäni ei innokkuuttaan sovi näyttää, vaikka käytettyä autoa ostaessaan(= siis miestä sänkyyn kammetessa) sattuisi löytämään helmen.Ei onnistu mulle! Annan sulle ihan piruuttaan jos teet suoran ehdotuksen. Mutta kokeileppa seuraavaa: Älä katso minua silmiin, Katsele vähän väliä kynsiäsi, ala murehtimaan jotain työkaveria ja moittimaan häntä. Jos minä kysyn jotain sano välittömästi, että "Käyn naisten huoneessa viitsitkö odottaa? En viivy kauan.Pysy siellä vähän ylipitkään, ja tullessasi kehu jotain matkalla sinne näkemääsi miestä. Kysy mitä teen työkseni? Ja kun vastaan heitä jotain esim siihen suuntaan että:" Mun entinen mieskin teki tota ennen kuin se pääsi parempiin hommiin. Hankkiiko siinä vielä yhtä huonosti kuin silloin kun mun entinen mies oli noissa hommissa"
Kun kysyn tanssimaan älä lähde vaan sano, että "Ehkä jokin parenpi biisi." Älä varsinkaan tässä tilanteessa katso minua silmiin. Ja kun joku muu tulee hakemaan samalle biisille mene hymyillen oitis. Sano jälkeenpäin, että oli pakko olla kohtelias. Nyt voit heittäytyä jo ystävälliseksi ja aloitteelliseksi. Hivele vaikka kädelläsi reittäni jalkaterällä säärtäni pyydä tanssimaan hymyile ja tee mikä ehdotus tahansa. Hypi vaikka pöydällä, mutta EI tipu eikä lirise. Se on jämpti SE!
- Joo
Tol asenteel kun tuut mun eteen,
et saat aina,
niin varmaan jäät ilman.
Eli jos haluut nähä kuinka jäät ilman,
niin tuu ilmottaan naamatusten,
että saat aina ja sit alat vongata =)
Et oo eka,
joka saa yöllä pelkkää unta =)
T
Syy miks oot saanut porukoilta on se,
että niillä ei oo lainkaan tahtoa =)
En miekään sitä mielellään tee,
tai niin ,
että olis varaa tehdä.
Mutta joskus joutuu tekemään,
kun joku tietää saavansa aina =)
"jOS HALUAT NAIDA KOTKIEN KANSSA,
ON ENSIN OPETELTAVA LENTÄMÄÄN" =)
Terv
Lennonopettaja =)- Testaaja
että juuri kotkalta (Hawk-lentäjältä) on tullut saaduksi vuosien varrella lukemattomat kerrat! Ja vaikka en osaa lentää enkä opettele.
- niinpä
Testaaja kirjoitti:
että juuri kotkalta (Hawk-lentäjältä) on tullut saaduksi vuosien varrella lukemattomat kerrat! Ja vaikka en osaa lentää enkä opettele.
Mahdat olla ylpee,
kun oot saanut lentäjältä =)
Mun on vaikee uskoo,
et aina saisit,
tolla asenteella oisit jäänyt todnäk jo pöytäänkin =)
No joku nussii autoa, joku pituutta, joku silmienväriä, joku sit kait lentokonetta tai ammattia =)
Koitahan pärjäillä =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6507987Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4662270Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332186- 1471759
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251250Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511236Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1101153Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65843Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.58798Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7747