Ottaisitteko vakavasti pyydän?

Vakavasta on kyse,meillä on 81/Firebird turbo Trans Am.Miehestä on tullut vähän hidas.Kysymys kuuluu missä saisi 4 kurkkuisenkaasarin huollettua?Tekee nåin lähdet kylmänä liikenteeseen ajat muutama sata metriä tukehtuu siihen.Käyt sitten seuraavana päivänä käynnistämässä,antakaa vinkkiä.Kerron sen miehelle.
5938
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ai miestä on tullut hidas? (lainauskysymys, vitsi ;-))

Onkohan kaasari Holley ???cmf ?Suosittelen soittoa FinnAmille, ne myy ko. tuotetta ja varmaankin neuvovat mitä tehdä.

Itse veikkaisin, että imusarjasta tai kaasarista on joku tulppa tms. lentänyt hevon kuuseen.
Ainakin mulle kävi näin, oireet suunnilleen samat. kone -70 viritetty mopar 600cmf Holley.

Äänestä
  • Kerron vastauksesi hänelle,kyllä meistä iän mukaan tulee vähän hitaita.Joo kyllä FinnAmm on tuttu,mutta ehkä muisti ei enään toimi??Kiitos vastauksesta,jatketaan.Hyvää kevättä kasin pörinä on meillä tuonut aina kesän.

    Äänestä

suodatin kannattaa vaihtaa,sijaitsee jossain rungon vieressä polttoaine putkessa.

Äänestä
  • Kiitos sullekkin,kerron edelleen.

    Äänestä

1980 Pontiac Firebird

Comments: In perhaps the ultimate insult to the Firebird, Pontiac dropped its 400 V8 and installed a new Turbo-charged 301 (4.9 liter) V8 as its top engine choice. The notorious "Turbo 4.9 was rated at a pathetic 210 bhp, but the real insult came from its actual performance. There was no Turbo boost indicator as Turbo lag was a huge problem and the engine often made loud pinging sounds under heavy loads just before it self-destructed. Nevertheless, a Pontiac Trans Am paced the Indianapolis 500 race that year. Sales dropped considerably.

Production:
Engines: 301 Turbo V8 210 bhp.
Performance: 301/210: 1/4 mile in 17.02 sec @ 82.1 mph.


1981 Pontiac Firebird

Comments: The disasterous Firebird of 1980 continued into 1981 as sales dropped to just 38% of just two years before.

Production: 70,899
Engines: 301 Turbo V8 210 bhp.
Performance: 301/210: 1/4 mile in 17.02 sec @ 82.1 mph.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sipra kirjoitti:

Vakavasta on kyse,meillä on 81/Firebird turbo Trans Am.Miehestä on tullut vähän hidas.Kysymys kuuluu missä saisi 4 kurkkuisenkaasarin huollettua?Tekee nåin lähdet kylmänä liikenteeseen ajat muutama sata metriä tukehtuu siihen.Käyt sitten seuraavana päivänä käynnistämässä,antakaa vinkkiä.Kerron sen miehelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu