Järkeä tuomiseen.

Ihmettelijä

Tilastojen mukaan tuodaan jopa perusooppeleita ja -volkkareita. Tuonnista tulee tappiota. Hakekaa samantien Ladoja Venäjältä.

2

520

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • järkeä juomiseen

      Hei

      Jos nyt ajattelis tuota autoa ihan vaan kuljetusvälineenä niin samahan se on minkä sieltä on tuonu jos on kaverilta ilmaisena saanut auton lahjaksi. Sillä veropyynnöllähän on alkukesästä saanut ajoaikaa 3kk joten on ihan järkevää kesäauto hakeakin kesäkuun alusta jos lomat passaa.

      Teoreettinen laskuesimerkki lainattuna iltasanomista (HKi vs Tallinna) tms. -> peräkonttiin täys lasti alkoholia hampurin marketista antaa noin 1k euron nettona säästöä jolla jo makselee lauttapaikkaa yms. katsastusmaksuja.

      Mietippä tuota tuontia niin että siinä kahden miehen kaljakorilastissa ( 16 koria) on renkaat alla. Alkaa se järkeä tuomiseen kirkastua.

    • perusvolkkari

      Perusooppelin tuomista en ymmärrä, ne ovat halpoja täälläkin ja uudemmissa on jopa ilmastoinntit, mutta volkkarin tuomisessa on hyvinkin järkeä, niissä uutena suomesta ostetuissa kun ei ole varusteita paljon mitään ja nahkahousu on ostanut kaikki mitä listalta löytyy.

      Jokainen ostaa itselleen mieleisen auton ja maksaa siitä sen minkä hyväksyy sopivaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      650
      7981
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      466
      2267
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      2183
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      146
      1756
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      1246
    6. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1233
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      110
      1146
    8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      842
    9. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      58
      795
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      746
    Aihe