Järkeä tuomiseen.

Tilastojen mukaan tuodaan jopa perusooppeleita ja -volkkareita. Tuonnista tulee tappiota. Hakekaa samantien Ladoja Venäjältä.
2603
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hei

Jos nyt ajattelis tuota autoa ihan vaan kuljetusvälineenä niin samahan se on minkä sieltä on tuonu jos on kaverilta ilmaisena saanut auton lahjaksi. Sillä veropyynnöllähän on alkukesästä saanut ajoaikaa 3kk joten on ihan järkevää kesäauto hakeakin kesäkuun alusta jos lomat passaa.

Teoreettinen laskuesimerkki lainattuna iltasanomista (HKi vs Tallinna) tms. -> peräkonttiin täys lasti alkoholia hampurin marketista antaa noin 1k euron nettona säästöä jolla jo makselee lauttapaikkaa yms. katsastusmaksuja.

Mietippä tuota tuontia niin että siinä kahden miehen kaljakorilastissa ( 16 koria) on renkaat alla. Alkaa se järkeä tuomiseen kirkastua.

Äänestä

Perusooppelin tuomista en ymmärrä, ne ovat halpoja täälläkin ja uudemmissa on jopa ilmastoinntit, mutta volkkarin tuomisessa on hyvinkin järkeä, niissä uutena suomesta ostetuissa kun ei ole varusteita paljon mitään ja nahkahousu on ostanut kaikki mitä listalta löytyy.

Jokainen ostaa itselleen mieleisen auton ja maksaa siitä sen minkä hyväksyy sopivaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmettelijä kirjoitti:

Tilastojen mukaan tuodaan jopa perusooppeleita ja -volkkareita. Tuonnista tulee tappiota. Hakekaa samantien Ladoja Venäjältä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu