Olisiko mahdollista?

Olen vastaillut useisiin deitti-ilmoituksiin...
Muutama on jopa vastannut.
Mutta usein muutaman mailin jälkeen ei ole enää kuulunut mitään.
Kysyn tai pyydänkin että olisiko mahdollista edes ilmoittaa että en ole kiinnostava enää. Silloin välttyisin turhalta odotukselta ja toivomiselta.
4705
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei sieltä koskaan vastausta saa, ellet sitten satu olemaan se juuri ensimmäinen vastaaja (tapahtunut 1 kerran noin 50 kerrasta) tai juuri oikeanlainen. Aina kait kuitenkin löytyy joku toinen, joka vaikkapa vain aavistuksen verran paremmin, tuntuu vaatimukset täyttävän ... Itse en enää yksinkertaisesti viitsi yrittää, uusiosinkkuna on mahtavaa, välillä iskevää läheisyyden kaipuuta lukuun ottamatta :-)

Äänestä
  • Siis olen saanut muutamia vastauksia, mutta muutaman mailin jälkeen kiinnostus hiipunut ilmeisesti. Siis olinkin toivonut että saisin ilmoituksen siitä että alkanut kirjoittelu loppuu osaltani.
    Sen hyvin ymmärrän jollei minulle ollenkaan vastattaisi.Saavathan usein naiset enemmän vastauksia kuin edes kaipaavat.

    Äänestä

Minulla oli joskus ilmoitus ja erehdyin kerran vastaamaan että ei kiinnosta (kauniisti sanottuna, tietysti). Vastauksena tuli pitkä moiteviesti jossa paneteltiin maan rakoon kun en ymmärrä parastani... Silloin päätin että en enää kieltäydy kohteliaasti vaan olen ystävällisen hiljaa. Itse pidän kyllä parempana sitä että asia kerrotaan rehellisesti.

Äänestä

Yksi mahdollisuus on että sun maili ei ole mennyt perille.
Minä olen mailaillut ns.vuorotellen ja kun vastausta ei ole tullut niin siihenhän se loppuu.Mun sähköposti kyllä ilmoittaa jos maili ei ole mennyt perille mutta on sähköposteja jotka ei ilmoita jos oikeata osoitetta ei ole löytynyt tai mennyt perille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pettynyt kirjoitti:

Olen vastaillut useisiin deitti-ilmoituksiin...
Muutama on jopa vastannut.
Mutta usein muutaman mailin jälkeen ei ole enää kuulunut mitään.
Kysyn tai pyydänkin että olisiko mahdollista edes ilmoittaa että en ole kiinnostava enää. Silloin välttyisin turhalta odotukselta ja toivomiselta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu