Ei jaksa?

epätietoinen(M)

Tervehdys, mitäköhän mahtaa tarkoittaa jos naisesta ei kuluu mitään ja sitten kysyy mistä kiikastaa ja hän sanoo, ettei jaksa pitää yhteyttä ja pyytää sitä anteeksi. Sanoo kuitenkin ettei ole vihainen. Takana ystävyyttä ja suhteen yritelmää noin puoli vuotta ja on nähty aika monta kertaa yms.

Pitäisikö tämä vain niellä vai yrittääkö nainen viestittää jotain, suoraan ei voi kysyä koska tällöin tapahuu taas pitkäaikainen lukkiutuminen, suorastaan ylätyin kuin sain nyt edes mitään vastausta...

Itsessäkin saattaa olla vikaa, pitänyt aika tiiviistikkin yhteyttä, osittain siksi että tyttö oli aika ujo.. taisi juosta lopullisesti karkuun :-(.

3

800

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näkemys

      ei jaksa = ei jaksa kiinnostaa

    • Nainen

      no hänestä sä oot "ihan kiva tyyppi", mutta et sellainen, kenen kanssa juuri hän haluaisi parisuhteen. Anteeksipyyntö liittyy siihen, että tietää sun haluavan enemmän ja siks on hänelle ollut niin vaikea sanoa suoraan, että ei ole sinusta kiinnostunut.

      Toisin sanoen, luovu tästä yritelmästä ja lähde muille metsästysmaille!

      • Pentti

        Just tuolta se mustakin kuulostaa omien kokemusteni perusteella. Olen itse ollut samassa tilanteessa ja olisin säästynyt paljolta mielipahalta jos olisin edes tuossa vaiheessa saanut taottua kaaliini että tyttö ei kerta kaikkiaan ole kiinnostunut muusta kuin ystävyydestä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      4
      2726
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2541
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2239
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1855
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1443
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1433
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1155
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1144
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1053
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      938
    Aihe