Joo tommoinen peli. Laatikko hajosi kilometreillä 98534 Nissanin takuu 3 v. tai 100000km. Saas nähdä että varmaan tässä jäädään ilman korvauksia sieltä päin tai en ainakaan usko siihen. Muuten hyvä mutta uusi auto olisi tullut 5.5.08 ja laatikko hajosi niin sanotusti loppu metreillä. Autosta sen verran: hyvä ajaa, mutta semmoisia vikoja pisaa paljon mitä muissa merkeissä ei ole tullut vastaan: Turbo 50tkm ja sen anturit, erilaisia antureita 60tkm, etupyörän laakerit kummatkin 70tkm, kaikki nivelet eteen 80tkm, takajarrut 90tkm...onneksi enempää.
Primastar -04 Laatikko sökönä alle 100tkm
4
1088
Vastaukset
- ffewc
Oliko kyseessä 5- vai 6-vaihteinen?
6-vaihteisissa on tuota hajoamista esiintynyt. Yhtään 5-vaihteista en ole kuullut hajonneen.
Ruiskupumppu noista menee lähes kaikista. - Matso
Minkälaisia oireita laatikko antoi ennen hajoamistaan, jos mitään? Vai meni vaan täydestä laukasta? Vaihdoitko öljyjä laatikkoon noiden 100 tkm aikana? Tiedän, pitäisi olla huoltovapaa mutta harvoin laatikkoöljyjen vaihto menoa huonontaa.
- Ostanut
vielä saman merkkisen auton vai tarkoititko "uusi olisi tullut 5.5" jotain muuta merkkiä?????nimimerkki: utelias hiase
- PPP68
MB Sprinter on tulossa. Olikin ennen aikaista sanoa että laatikko oli mennyt vaikka korjaamo niin väitti. On nääs niin ettei korjaamoihinkaan voi sitten luottaa yhtään onneksi! tällä kertaa oli väärä vikakuvaus... Oikea vika oli että vetari oli irronnut kaikkine sokkineen. Älkää kysykö miten se on mahdollista mutta näissä peleissä tuntuu olevan kaikki mahdollista. Korjaus kustannukset onneksi jäi alle 150.- enään alle viikko jännitystä ja sitten joku muu saa pään vaivaksi Primastarin. Hyvää vappua kaikille. 6 lovinen laatikko oli muuten kyseessä ja ehjä vielä onneksi...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242203Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352112Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2161835Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601516Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341415Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5641202Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501015Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse351952Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115949